Для волонтерів створили інструкцію «Як завозити автівки для ЗСУ і не порушувати законів України»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Для волонтерів створили інструкцію «Як завозити автівки для ЗСУ і не порушувати законів України»
Інструкцію створили експерти проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», пише учасник проєкту, Український незалежний центр політичних досліджень на сайті.
Повідомляється, що побоювання спільнот волонтерів щодо законності надання допомоги спричинила активізація роботи правоохоронних органів у протидії злочину, передбаченого статтею 2012 Кримінального кодексу України в частині незаконного використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.
«Процес надання гуманітарної допомоги є специфічним та регламентований спеціальними Законами "Про гуманітарну допомогу" та "Про благодійну діяльність та благодійні організації", адже гуманітарна допомога є різновидом благодійництва», — зауважили в УНЦПД.
В інструкції описані 8 кроків, як з-за кордону законно ввозити автомобілі для допомоги Збройним силам України:
1. Запит від військової частини (ВЧ) про потребу в гуманітарній допомозі (автівці).
2. Обмін листами між вами та ВЧ.
3. Перевірити, чи є автомобіль гуманітарною допомогою у вашому випадку.
4. Визначити себе як учасника процесу: хто є хто?.
5. Оплата автівки.
6. Проходження митниці.
7. Поставити на тимчасову реєстрацію.
8. Передати набувачу.
Кожному кроку присвячений окремий розділ, у якому описані нюанси поведінки для різних сторін, показані зразки документів, які треба заповнити на кожному з етапів, тощо.
Нагадаємо, проєкт «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» реалізується Ініціативним центром сприяня активності та розвитку громадського почину (ІСАР) «Єднання» у консорціумі з Українським центром незалежних політичних досліджень і Центром демократії та верховенства за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Нагадаємо, у червні Кабінет Міністрів оновив перелік засобів і послуг, які вважаються благодійною допомогою. Серед оновлень переліку — безпілотні літальні об'єкти, їхні частини чи засоби покращення, а також послуги з їх виробництва та ремонту. Змінам передувало публічне обурення знаних у країні волонтерів і волонтерок вимогою закону сплачувати 19,5% податку на допомогу, направлену бійцям на фронт.
Рік тому «Детектор медіа» також розповідав, як на користь волонтерів планують змінити закон і податковий кодекс. Частина пропозицій уже діє, зокрема, Верховна Рада звільнила волонтерів від сплати податків із зібраних грошей з початку повномасштабного вторгнення. Натомість волонтери мають бути зареєстровані.
Фото: zemliak.com