Організація «Відчуй» розпочинає кампанію підтримки військовослужбовців, які отримали травми органів слуху

Організація «Відчуй» розпочинає кампанію підтримки військовослужбовців, які отримали травми органів слуху

15:55,
27 Грудня 2022
941

Організація «Відчуй» розпочинає кампанію підтримки військовослужбовців, які отримали травми органів слуху

15:55,
27 Грудня 2022
941
Організація «Відчуй» розпочинає кампанію підтримки військовослужбовців, які отримали травми органів слуху
Організація «Відчуй» розпочинає кампанію підтримки військовослужбовців, які отримали травми органів слуху
Громадська організація «Відчуй» розпочинає кампанію «Чуєш? Плюс. Плюс», яка передбачає реабілітацію військових, що вже отримали травми органів слуху, та заходи щодо превенції втрати в майбутньому.

Нині захисники та захисниці України разом із пораненнями на полі бою отримують акустичні травми органів слуху. Постійне шумове навантаження призводить до погіршення можливості чути аж до повної втрати слуху. Звуки пострілів, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів поряд, ударні хвилі – все це впливає на функціонування вуха. У разі акутравми за медичної необхідності якомога раніше має бути проведене слухопротезування. Наступним важливим етапом є подальший психолого-педагогічний супровід.

Як повідомляє організація «Відчуй», у межах кампанії спеціальні педагоги та психологи громадської організації «Відчуй», яка понад 10 років піклується про українців із порушеннями слуху, консультуватимуть вже слухопротезованих військовиків, тобто знову навчатимуть сприймати звуки. Супровід та консультації будуть проводити як в онлайн-форматі, так і офлайн у центрі громадської організації в Києві.

«Війна не назавжди. Вона обов’язково закінчиться нашою перемогою. Захисники та захисниці країни повернуться в мирне життя. Голос рідних, сміх дітей, гавкіт домашнього улюбленця та звуки рідного міста — все, що так цінно – має бути почутим. Тож наше завдання — максимально вберегти військових від втрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже отримав травму», — говорить Людмила Пишна, співзасновниця та керівниця громадської організації «Відчуй».

Цей проєкт реалізується спільно з Міністерством охорони здоров’я та радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності.

«На жаль, відсоток травм органів слуху військових високий. Причини очевидні. Території бойових дій – зони екстремально гучних звуків. Уникнути їх практично нереально. Звідси і "професійні" ушкодження. Шум впливає на систему травлення і кровообігу, серцево-судинну, ендокринну та нервову систему. Шок, контузія, можливий розрив барабанної перетинки — наслідки звуку в діапазоні від 150 до 170 децибелів. Це якраз діапазон вибуху. Все, що вище — смертельно», – зауважує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Щоб запобігти таким негативним наслідкам, громадська організація «Відчуй» ініціювала придбання пристроїв для захисту органів слуху українських військових. Індивідуальні тактичні звукові фільтри – беруші, спеціально розроблені для військового використання. Вони надійно захищають від небезпечних піків шуму, залишаючи можливість чути тих, хто поруч.

«Якісний захист органів слуху — на рівні захисту корпусу, кінцівок та голови. Це про безпеку тих, хто воює за нашу країну. Консультування та супровід в питаннях адаптації до нових слухових можливостей — це про включеність у соціум без бар’єрів», – переконана Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена президента України з питань безбар'єрності.

Дізнатись більше та записатися на консультацію, а також долучитися до фандрейзингу на придбання індивідуальних фільтрів захисту органів слуху українських військових у межах кампанії «Чуєш? Плюс. Плюс» можна тут.  

Громадська організація «Відчуй» з 2011 року займається реабілітацією, допомогою, соціалізацією, реалізацією прав дітей і дорослих із порушеннями слуху та їхніх родин, а також плекає культуру турботи про власний слух.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду