В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн

В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн

20:39,
22 Грудня 2022
1319

В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн

20:39,
22 Грудня 2022
1319
В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн
В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн
Аналітики фіксують об'єкти, які вже вдалося відновити після руйнувань або пошкоджень, завданих внаслідок війни Росії проти України.

ГО «Антикорупційний штаб» запустила новий онлайн-інструмент — Карту відновлення. На ній аналітики фіксують об'єкти, які вже вдалося відновити після руйнувань або пошкоджень, завданих внаслідок війни Росії проти України. Нині мапа містить більш ніж тисячу таких будівель, загальна сума відновлення яких перевищує 1 млрд гривень.

«В інформаційному просторі про відбудову говорять завжди у майбутньому часі, насправді ж в Україні вже є тисячі відновлених об‘єктів. Звісно, здебільшого це якийсь дрібний ремонт, але навіть на ці роботи вже витрачають мільярди гривень бюджетних коштів. І наше завдання ці витрати фіксувати, адже це є умовою прозорої відбудови», — розповів голова правління «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик під час презентації «Карта відновлення України: як зробити відбудову прозорою».

Він зазначив, що аналітики організації вже декілька місяців досліджують відбудову в різних регіонах України, і поки її складно назвати прозорою. За даними обласних військових адміністрацій, які отримав «Антикорупційний штаб», на доступних для підрахунку територіях зафіксовано майже 160 тис. пошкоджених або зруйнованих об'єктів. А відновлено на сьогодні понад 6 тис. об'єктів.

Мета мапи — забезпечити прозоре та підзвітне відновлення усіх зруйнованих та пошкоджених внаслідок загарбницької війни Росії проти України об’єктів, залучити кошти на відбудову, моніторити їх використання і сприяти ефективній відбудові України.

«За різними підрахунками, на відбудову потрібно понад 700 млрд доларів — це без урахування енергосистеми та територій, які ще не деокуповані. Коли ми повертаємо людям житло, воно повинно бути краще, ніж було — це філософія і парламенту, і всієї влади. Друге місце після житла займає інфраструктура. На її відновлення зараз потрібно більш як 40 млрд доларів», — додав заступник голови комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко.

Карту відновлення запустили на базі Карти руйнувань — попереднього інструменту «Антикорупційного штабу». Карта відновлення містить дані про розташування об'єкта, фото до руйнування, після руйнування та після відбудови. Опис кожного об'єкта на мапі містить інформацію про джерело коштів, які були залучені для ремонту — і це не завжди бюджетні гроші. В Україні працює чимало волонтерських організацій, які власними силами допомагають людям відновлювати житло.

«Ми взяли на себе функцію fast recovery — замінюємо вікна, перекриваємо покрівлі. У "Добробат" залучені 40 тис. волонтерів в 7 областях, які допомагають людям перезимувати», — розповів співзасновник волонтерського об‘єднання «Добробат» Ростислав Смірнов.

Нагадаємо, у червні «Антикорупційний штаб» запустив Карту руйнувань, де збирають будівлі, що постраждали внаслідок обстрілів Росією.

Захід відбувся в рамках проєкту «Прозоре відновлення зруйнованих об’єктів за допомогою Карти відновлення», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду