На станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку про сексуальне насильство під час війни

На станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку про сексуальне насильство під час війни

19:04,
31 Січня 2023
487

На станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку про сексуальне насильство під час війни

19:04,
31 Січня 2023
487
На станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку про сексуальне насильство під час війни
На станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку про сексуальне насильство під час війни
Історії збірних образів людей, які зазнали насильства, вишито на рушниках.

На станції метро «Золоті ворота» у Києві працює виставка «Вишиті болем», яка триватиме з 26 січня до 20 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та перекладено на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту.

Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт й консалтинговою агенцією One Health.

«Росіяни обирають найжорстокіші методи терору цивільного населення під час війни, і, на жаль, сексуальне насильство — один із них. Ми хочемо, щоб кожна жінка, яка пройшла через цей болючий досвід, знайшла в собі сили рухатися далі. Наші проєкти допомагають жінкам звільнитися від гендерних упереджень, стати опорою для себе і прикладом для інших», — зазначила Олеся Гальчинська, програмна директорка гендерних проєктів Пакту.

Кожна історія, що вишита на рушнику, вигадана, але заснована на досвіді реальних людей, які зазнали сексуального насильства від російських військових, і зараз перебувають на шляху зцілення. Прочитати ці історії можна на сайті.

«Вишиті рушники завжди мали сакральне значення для нашого народу. Кожен стібок, хрестик, символ несе повідомлення. Вони є частиною нашого коду, частиною народної пам’яті, де колись буде й ця війна. Про сексуальне насильство під час війни говорити складно та боляче. Та дуже важливо підтримати тих, хто поки сам не готовий говорити про пережите. Ми хочемо допомогти їм заговорити, звернутися по допомогу й у такий спосіб розділити свій біль», — розповіла Наталя Ольберт-Сінько, керівна партнерка агенції One Health.

Станом на січень 2023 року прокуратура України зафіксувала 155 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими над українцями. За даними Української Гельсінської спілки, їх може бути в понад 100 разів більше. Точна кількість невідома, тому що потерпілі мовчать. Людям важко знайти в собі сили, аби говорити про такий травматичний досвід.

«Людям, котрі пережили сексуальне насильство, безперечно важко про це говорити. Та ще важче – залишатися з такими спогадами сам на сам. Одна з цілей проєкту полягає у тому, щоб показати постраждалим, що вони не самі — поруч дуже багато тих, хто готовий простягнути руку допомоги і разом пройти шлях зцілення», — зазначила Інна Михальова, психологиня платформи SafeWomenHub.

Проєкт «Вишиті болем» є ініціативою інформаційної платформи «Далі Є», яка створена агенцією One Health в межах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» з метою допомогти людям, котрі пережили сексуальне насильство на війні, знайти всю необхідну інформацію у одному місці про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу.

Висловити свою підтримку постраждалим від сексуального насильства під час війни можна на сайті проєкту, а також у соціальних мережах, скориставшись спеціальною маскою в Instagram.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду