Екоактивісти з WWF Ukraine домоглися затвердження плану дій зі збереження зубрів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Екоактивісти з WWF Ukraine домоглися затвердження плану дій зі збереження зубрів
Про це інформує WWF Ukraine.
«Нацплан був ініційований та розроблений експертами WWF-Україна спільно з Міністерством на основі матеріалів, зібраних науковцями закладів Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України», — ідеться у повідомленні.
Екологи WWF Ukraine зазначають, що цей документ – вагома умова для збереження та відтворення популяції зубра європейського в Україні. Адже сучасний стан популяції (близько 400 особин) свідчить про те, що надання охоронного статусу (1980) та включення зубра до Червоної книги України (1994, 2009, 2021 рр. видань) зі статусом «зниклий у природі» є недостатніми для його збереження в регіонах, де його популяція була відновлена (реінтродукована).
Натомість Нацплан передбачає комплексну організацію і здійснення заходів задля збереження, збільшення чисельності, активізації зусиль щодо створення нових субпопуляцій (стад) цього виду в Україні, а саме:
- створення координаційного центру зі збереження та відтворення зубра;
- проведення моніторингу популяцій зубра та наукових досліджень;
- налагодження міжнародної співпраці щодо збереження та відтворення зубра;
- підвищення обізнаності громадськості щодо цього виду;
- підготовку та впровадження законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення стану виду та інші заходи.
Зубр європейський – найбільша тварина Європи. В Україні вид поширений у Карпатах, лісостепу та на Поліссі. У 17-19 столітті через надмірний і неконтрольований промисел його існування опинилося під загрозою, а у більшості країн Європи його знищили повністю у дикій природі. Зубр європейський включений у Додаток ІІІ Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), цей вид входить до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, Європейського червоного списку, а також є одним із ключових видів для класифікації територій, пропонованих Євросоюзом у рамках мережі NATURA 2000.