Рух спротиву «Жовта стрічка» запустив чатбот «Очі»

Рух спротиву «Жовта стрічка» запустив чатбот «Очі»

19:14,
15 Серпня 2023
1438

Рух спротиву «Жовта стрічка» запустив чатбот «Очі»

19:14,
15 Серпня 2023
1438
Рух спротиву «Жовта стрічка» запустив чатбот «Очі»
Рух спротиву «Жовта стрічка» запустив чатбот «Очі»
«Жовта стрічка» збирає інформацію про воєнні злочини росіян на тимчасово окупованих територіях України.

Усіх, хто має підтвердження воєнних злочинів росіян на тимчасово окупованих територіях України, рух спротиву «Жовта стрічка» попросив повідомити про них через чатбот «Очі», пише «Жовта стрічка» на своєму телеграм-каналі.

Повідомляється, що отримані дані далі передадуть організаціям і органам, які розслідують воєнні злочини росіян.  «Чатбот допоможе всім українцям розповісти про побачені злочини рашистів на тимчасово окупованих територіях нашої країни», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, «Жовта стрічка» — рух громадянського спротиву російським окупантам, розпочатий після окупації Херсона. Активісти розклеюють у тимчасово окупованих містах України патріотичні листівки, запускають флешмоби. Лідер руху розповів «Детектору медіа» про те, як влаштована організація, як її активістам вдається діяти в умовах російського терору та як ненасильницькі методи протидії окупантам наближають перемогу України.

«ДМ» також писав про запуск чатбота «Разом», створеного «Жовтою стрічкою» для підтримки тих, хто протистоїть окупантам на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

3 липня 2023 року в Гаазі відкрився Міжнародний центр судового переслідування за злочин агресії (ICPA). ICPA проведе розслідування та збере докази, що розглядатимуться як проміжний крок перед створенням спеціального трибуналу щодо РФ. У ЄС заявили, що кінцевою метою роботи є притягти до відповідальності винних у вторгненні в Україну.

В Україні російські воєнні злочини документують низка правозахисних організацій, серед них коаліція «Україна. П’ята ранку» й ініціатива «Трибунал для Путіна» Центру громадянських свобод.

Зображення: Жовта стрічка / телеграм

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду