Стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства

Стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства

12:01,
30 Листопада 2021
1374

Стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства

12:01,
30 Листопада 2021
1374
Стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства
Стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства
Його тема — «Незалежність — це ми».

30 листопада в Києві в НСК «Олімпійський» стартував Х Форум розвитку громадянського суспільства — щорічна конференція для організацій громадянського суспільства, представників влади, бізнесу та донорів. На десятий форум зареєструвалося 1800 людей із різних регіонів (перший відвідало 450 людей), відзначила ведуча події Ілона Довгань. Захід транслюють на фейсбук-сторінці організатора — ІСАР «Єднання», а також на Youtube-каналі та на сайті.

Традиційно форум відкрили вітальними словами посадовці, міжнародні партнери та дипломати. Заступник керівника Офісу президента Олексій Дніпров передав вітання від Володимира Зеленського. У промові, зокрема, йшлося про внесок громадянського суспільства в становлення незалежності та втілення реформ. Пан Дніпров, зокрема, згадав про створену «Карту правових реформ», напрацювання якої лягли в основу Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, а також про ухвалену Стратегію безбар'єрності.

Джеймс Хоуп, директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку, теж говорив про роль організацій громадянського суспільства в прогресі незалежної України. Зокрема, він відзначив захист демократії в трьох революціях, участь у розробці проєктів законів, спостереження за чесністю виборів, підтримку вектору боротьби з корупцією, а також в інших сферах — у розвитку молодіжного лідерства, правозахисті, захисті довкілля тощо. Водночас Джеймс Хоуп назвав виклики сектору: фізичне насильство проти активістів і фінансова незахищеність організацій. «Ваші зусилля, ваша активність створює краще майбутнє для цієї країни», — резюмував він.

Гостей Форуму також привітали посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен, представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева, старша координаторка програм Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Карін Рьольке.

Після вітань розпочалася перша панельна дискусія «Незалежна Україна — це країна рівних можливостей» за участю першої леді України Олени Зеленської, посла Канади в України Лариси Ґаладзи та посла Швеції в Україні Тобіаса Тиборга.

Форум триватиме до 18:00. Програма передбачає зустрічі з донорами, ярмарок вакансій, дискусії, воркшопи, майстер-класи, інтерактивні ігри, партнерські виставки та маркет соціальних підприємств. Крім того, у форматі «пошук скарбів» учасники напрацюють пропозиції до урядового плану дій із втілення Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. На Форумі також вручать «Громадську відзнаку року» в номінаціях «Адвокаційна кампанія», «Фандрейзингова кампанія», «Піар-кампанія або інформаційна кампанія», «Об’єднання зусиль чи Коаліція», «Прорив в організаційному розвитку».

Нагадаємо, Форум розвитку громадянського суспільства — це національна платформа для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку благодійних та громадських організацій. Вперше «Форум з організаційного розвитку» відбувся у 2012 році.

ІХ Форум розвитку громадянського суспільства мав тему «Імунітет до ілюзій» і відбувся 17 грудня 2020 року в Києві в форматі всеукраїнського телемарафону (працювала студія в Києві, в трансляцію включалися регіональні майданчики). Нагадаємо, напередодні події про деталі заходу «Детектору медіа» розповів Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР «Єднання».

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду