Шостий день фестивалю «Протасів Яр»: відбудеться кінопоказ, презентація книжки і зустрічі з акторками

Шостий день фестивалю «Протасів Яр»: відбудеться кінопоказ, презентація книжки і зустрічі з акторками

17:38,
1 Серпня 2023
1312

Шостий день фестивалю «Протасів Яр»: відбудеться кінопоказ, презентація книжки і зустрічі з акторками

17:38,
1 Серпня 2023
1312
Шостий день фестивалю «Протасів Яр»: відбудеться кінопоказ, презентація книжки і зустрічі з акторками
Шостий день фестивалю «Протасів Яр»: відбудеться кінопоказ, презентація книжки і зустрічі з акторками
Тема дня — «Мистецтво і війна».

Фестиваль пам'яті Романа Ратушного «Протасів Яр» продовжиться 5 серпня о 16:30, повідомив організатор, ГО «Захистимо Протасів Яр» на своїй фейсбук-сторінці. Локація незмінна — галявина на Протасі в Києві (таксі-локація нижньої заправки Wog, вул. Солом'янська, 40-А). Вхід на всі події фестивалю вільний. Організатори закликали взяти каремати й капелюхи (залежить від погоди). На місці працюватиме дитяча локація від Музею Івана Гончара.

Згідно з оприлюдненою програмою, заплановані творчі зустрічі із акторкою Адою Роговцевою та режисеркою Наталею Ворожбит, кінопоказ її фільму «Погані дороги», а також презентація книжки «Залізна евакуація» за участю автора Андрія Пермякова та акторки Наталії Сумської.

Книжка «Залізна евакуація. Історія війни від Укрзалізниці» Андрія Пермякова вийшла друком у київському видавництві «Креативна агенція "Артіль"». Вона — одна з 16 переможниць мистецького конкурсу «Книга для зміцнення національної єдності». Її презентували 18 лютого 2023 року на Центральному залізничному вокзалі Києва. Як пише сайт МКІП, у книжці зібрані та задокументовані історії з першоджерел, які описують воєнний та евакуаційний досвід і щоденний героїзм працівників української залізниці.

Події стрічки «Погані дороги» Наталі Ворожбит відбуваються на дорогах сходу України. Фільм дебютував у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю в 2020 році, де здобув нагороду в номінації «Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

Українська прем'єра фільму відбулася на фестивалі «Київський тиждень критики». Стрічка отримала три нагороди премії кінокритиків «Кіноколо», а також чотири статуетки національної кінопремії «Золота дзиґа 2021». Фільм увійшов до лонглісту 94-ї премії «Оскар».

Наталя Ворожбит стала відкриттям року за версією Української кіноакадемії. Крім цього, режисерка отримала державну премію Олександра Довженка 2021 за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

Нагадаємо, Роман Ратушний брав участь у Революції Гідності, в акціях протесту проти забудови Протасового Яру в Києві, очолив ініціативу та громадську організацію «Захистимо Протасів Яр». З першого дня повномасштабного вторгнення Росії Роман взяв участь у боях під Києвом, а потім у складі 93-ї ОМБр «Холодний Яр» звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом.

Після загибелі Романа Ратушного громадська організація «Захистимо Протасів Яр» продовжила працювати та домоглася в липні 2022 року ухвалення міською владою рішення про створення ландшафтного заказника на обох схилах Протасового Яру.

8 вересня 2022 року Київрада підтримала перейменування на честь Романа Ратушного вулиці Волгоградської в Солом'янському районі Києва.

Фестиваль «Протасів Яр» пам'яті Романа Ратушного включає мистецький (кінопокази, концерти, поетичні читання, лекції, створення муралу), історичний (лекції, екскурсії) напрями, а також напрям демократії і прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази, обговорення документальних фільмів); діятиме дитяча програма.

Учасники фестивалю — Тарас Лютий, Вахтанґ Кебуладзе, Володимир Єрмоленко, Станіслав Асєєв, Ігор Козловський, Алім Алієв, Мар'яна Садовська, Наталка Ворожбит, Софія Безверха, Римма Зюбіна, гурти «Тельнюк: Сестри», капела «Збитень», «Хорея Козацька», Grozovska Band, Kozak System та інші.

До координаційної ради фестивалю ввійшли Світлана Поваляєва, Юлія Бартле, Артур Харитонов, Мирослава Барчук, Яна Безсмертна, Тетяна Терен, Вікторія Амеліна, Тетяна Власова, Оксана Ігнатова. 

Зображення: facebook.com/fest.protasiv.yar, пресслужба фестивалю «Протасів Яр», сайт МКІП

 

 

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду