Волонтери у Харкові створюють безпечні простори для дітей, які постраждали від війни

Волонтери у Харкові створюють безпечні простори для дітей, які постраждали від війни

14:14,
5 Квітня 2023
1319

Волонтери у Харкові створюють безпечні простори для дітей, які постраждали від війни

14:14,
5 Квітня 2023
1319
Волонтери у Харкові створюють безпечні простори для дітей, які постраждали від війни
Волонтери у Харкові створюють безпечні простори для дітей, які постраждали від війни
Автори:
Це місце, де діти можуть отримати психологічну підтримку, зайнятися творчістю та налагодити міцні зв’язки з однолітками й вихователями.

Благодійний фонд RescueNOW, що допомагає цивільному населенню на Сході України, відкрив у Харкові вже два простори безпеки для дітей «Літокрил». Головна мета проєкту — створити для малюків, які пережили жахіття повномасштабного вторгнення, місце, де можна отримати психологічну підтримку від кваліфікованих фахівців, зайнятися творчістю та налагодити міцні зв’язки з однолітками та вихователями. Про це «ЗМІ для змін» розповіли у фонді. 

Обидва простори «Літокрил» обладнані іграшками, різноманітними іграми й аксесуарами для рукоділля, що дозволяє дітям відволіктися від травми і знайти творче самовираження. Крім того, тут проходять щоденні зустрічі, на яких фахівці забезпечують дітям безпечне і сприятливе середовище, де вони можуть зняти напругу і стрес. Під час цих зустрічей дітей заохочують ділитися своїм досвідом та емоціями, що допомагає фахівцям краще зрозуміти їхні потреби та надавати їм відповідну підтримку.

Одним із найпопулярніших форматів зустрічей у просторі «Літокрил» є майстер-класи, які проводять професіонали з різних сфер. Поліцейські, художники, музиканти та представники інших професій відвідують центр, розповідають дітям про свою роботу та дають їм можливість зазирнути в різні аспекти навколишнього світу або навіть обрати професію на майбутнє.

«Ми віримо, що кожна дитина заслуговує на безпечне та сприятливе середовище, де вона може зцілюватися та розвиватися. Наш “Літокрил” обладнаний всіма необхідними заходами безпеки, що своєю чергою створює безпечне та комфортне середовище для дітей», — кажуть засновники простору.

Завдяки проєкту «Літокрил» 250 дітей вже отримали та продовжують отримувати психологічну підтримку, 600 дітей отримали подарунки на Новий рік, а 120 дітей отримали новорічні подарунки від друзів-партнерів. Крім того, завдяки проєкту 15 чоловік знайшли роботу — мова йде про педагогів, психологів і адміністраторів, які працюють у «Літокрилі».

У найближчих планах проєкту — відкриття третьої локації в Харкові, а також інших прикордонних містах як от Запоріжжя, Херсон, Суми, Чернігів. Засновники «Літокрила» хочуть і надалі опікуватися дітьми — надавати підтримку дітям ВПО, дітям, які не виїжджали з міста або які виїхали, але згодом повернулися, дітям військових і лікарів, а також дітям, що проживають на деокупованих територіях.

Автори проєкту закликають приєднатися до них у підтримці дітей, підписавшись на їхню сторінку на Patreon.

Стати патронами «Літокрила» можуть усі охочі, зокрема, й компанії, які хочуть взяти на себе місію соціально-відповідального бізнесу. Так, приміром, українська ІТ-компанія Bini Games свого часу закрила фінансові потреби першого простору «Літокрил» у Харкові й відтак стала не лише патроном, а й повноцінним партнером цієї благодійної ініціативи.  

«Ваш внесок допоможе нам продовжувати надавати необхідні послуги та розширювати наше охоплення і вплив. Разом ми можемо змінити життя цих дітей на краще та забезпечити їх підтримкою і турботою, необхідною для одужання та розвитку. Як донор Patreon ви матимете унікальну можливість майже безпосередньо спілкуватися з дітьми в “Літокрилі”, також ви зможете пропонувати фільми для перегляду, голосувати за найкращі костюми на свята і надсилати дітям листи й повідомлення з підтримкою», — кажуть у «Літокрилі».

Крім того, всі підписники «Літокрила» на Patreon також отримають доступ до ексклюзивних оновлень і залаштункового контенту, що дасть змогу ближче познайомитися з тим, як їхня підтримка впливає на дітей.

RescueNOW — благодійний фонд, який з перших днів повномасштабної війни евакуює людей із небезпечних для мирного населення місць України та надає їм гуманітарну допомогу. Водночас волонтери RescueNOW постійно шукають нові шляхи системної допомоги тим, хто постраждав від війни, тож регулярно створюють і реалізують нові проєкти. Наразі фундація працює у трьох напрямках: психологічна допомога дітям та їхнім батькам через офлайн простори «Літокрил», допомога пенсіонерам на деокупованих територіях, а також гуманітарна допомога постраждалим від війни. Допомога надається у співпраці з UN World Food Programm.

У майбутньому фонд RescueNOW планує розширятися до міжнародного та відкрити відділення у США, щоб залучити ще більше коштів для допомоги Україні. За час існування фонд отримав близько 25 млн гривень пожертвувань.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду