Харківська міськрада виставила руху «Чесно» рахунок у 36 тис. грн за вже оприлюднені сканкопії протоколів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Харківська міськрада виставила руху «Чесно» рахунок у 36 тис. грн за вже оприлюднені сканкопії протоколів
Руслан Зерницький, представник руху «Чесно» в Харківській області, у своєму матеріалі на сайті «Чесно» розповів, що в травні «Чесно» відправив інформаційні запити в чотири міські ради. Мета — отримати зведені дані щодо відвідуваності депутатами сесій і комісій продовж 2015—2019 років. Три мерії — Херсонська, Сумська та Запорізька — упродовж 10 днів надали готові, зведені дані по депутатах.
Натомість у Харкові подовжили строк розгляду запиту до 20 днів. Причина — значна кількість інформації для обробки. Потім відповіли, що подібних розрахунків не ведуть, а «створення нового документа шляхом проведення аналітичної роботи, покладає надмірний тягар на виконавчі органи Харківської міської ради, тому не відповідає критеріям “задокументованості та відображеності”». А значить можуть надати замість зведених даних тільки копії протоколів усіх засідань за вказаний період.
Ці протоколи, за підрахунками Харківської міськради, відображені загалом на понад 17 тисячах аркушах. За їх сканування виставили рахунок у 36,6 тис. грн.
Стаття 21 закону «Про доступ про публічної інформації» передбачає відшкодування запитувачем витрат на виготовлення копій, якщо кількість аркушів запитуваних документів більше десяти. Проте в цьому випадку запитувані документи вже відцифровані та розміщені на порталі Харківської міськради — наголошує Руслан Зерницький: «Тобто Департамент організаційної роботи міськради хоче, аби представник Руху “Чесно” оплатив “виготовлення” продукту, який уже фактично виготовлений та оприлюднений».
Сканкопія рахунку для «Чесно». Джерело — chesno.org
«У ситуації, коли розпорядник уже має запитувані документи в електронному вигляді на момент отримання запиту, вимоги щодо такого відшкодування є безпідставними, оскільки немає необхідності виготовлення та фактичних витрат на це. Така відповідь по суті є протиправною відмовою в наданні запитуваної інформації та може бути оскаржена до керівника розпорядника, до Уповноваженого ВРУ з прав людини або до суду», – коментує для «Чесно» юрист Олександр Бурмагін, очільник ГО «Платформа прав людини».
Схожий кошторис перед «Чесно» Харківська міськрада вже виставляла 2015-го року. Тоді довелося самостійно завантажити електронні копії документів в вручну рахувати коефіцієнти відвідуваності, розповіла «Детектору медіа» координаторка руху «Чесно» Віта Думанська.
Цього разу після консультації з юристом медіасфери у «Чесно» розглядають варіант перевести розмову з Харківською міськрадою в юридичну площину. «Судячи зі слів юриста, у нас є підстави оскаржувати таку відповідь на запит. Що ми, можливо, і зробимо», — додав Руслан Зерницький.
Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада ратифікувала міжнародну Конвенцію про доступ до офіційних документів. Згідно з її положеннями, країни-учасниці мають сприяти полегшенню доступу до інформації.
Нещодавно рух «Чесно» звинуватили в поширенні недостовірної інформації. Координаторка Руху відповіла на закиди та пов'язала їх із голосуванням за представників Громадської ради при НАЗК.