Представники «Голосів дітей» прочитали у Європарламенті лист українського хлопчика, якого незаконно вивезли до РФ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Представники «Голосів дітей» прочитали у Європарламенті лист українського хлопчика, якого незаконно вивезли до РФ
За рік повномасштабної війни Росія депортувала з України понад 16 тисяч дітей. Окрім депортації, російські окупанти регулярно вчиняють й інші злочини проти неповнолітніх на території України. Про це на засіданні культурного комітету Європарламенту 27 квітня розповіли представники українського благодійного фонду «Голоси дітей». Засідання розпочалося з прочитання листа хлопчика, якого росіяни незаконно вивезли з України.
«Сьогодні міжнародні інституції світу мають працювати невтомно разом, щоб повернути наших дітей додому. Політики, міжнародні організації, волонтерські спільноти мають спільно працювати над документуванням злочинів, скоєних Росією, і притягненням злочинців до відповідальності», — заявив член правління фонду «Голоси дітей», провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень, член коаліції з документознавства Андрій Черноусов.
Діти, яких Росія незаконно вивозить з України, потребують психологічної підтримки. Ті злочини, які росіяни вчиняють проти них, мають сильний вплив на їхній психологічний стан та життя в цілому.
«Ми хочемо, щоб Європарламент та європейська спільнота допомогли українським дітям повернутися додому. Але, крім цього, ці діти потребують психологічної та психосоціальної підтримки. Ми повинні допомогти їм повернутися до нормального життя після заподіяних росіянами злочинів проти них. Це те, чим займається наш фонд. Масштаби наслідків діянь російських злочинців катастрофічні», — наголосив співзасновник фонду «Голоси дітей» Азад Сафаров.
Європейські політики почули реальні історії дітей з Херсонщини, яких росіяни викрали та вивезли з України. Крім цього, фонд презентував європейським парламентарям книжку «Війна голосами дітей», у якій діти розмірковують про війну.
«Ми збирали дитячі вислови майже з початку війни, з 2014 року, коли Росія вперше вдерлася на територію України. Але найбільше цитат — із життя вже в умовах повномасштабного вторгнення. Вони про те, що ці діти переживають і бачать щодня через війну, яку веде Росія. Це вислови про надію, боротьбу за дитинство та своє щастя. Ця книга є фіксуванням сучасної історії України», — зазначила комунікаційна експертка фонду Олена Єрмоленко.
Нагадаємо, нещодавно «Голоси дітей» виступили на брифінгу ОБСЄ, де представили річний моніторинговий звіт злочинів росіян проти українських дітей. Його фонд підготував спільно з Харківським інститутом соціальних досліджень.