В Осло вручили Нобелівську премію миру: лауреатом став український Центр Громадянських Свобод
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Осло вручили Нобелівську премію миру: лауреатом став український Центр Громадянських Свобод
Це перша Нобелівська премія в історії України. І вперше українська мова прозвучала зі сцени на офіційній церемонії вручення «Нобеля».
Нобелівська промова української правозахисниці відгукнулась залу — це були гучні овації підтримки для кожного українця.
«Ми розцінюємо премію як визнання зусиль всього українського народу, що сміливо виступив проти спроб зруйнувати мирний розвиток Європи», – сказала у своїй промові керівниця ЦГС Олександра Матвійчук на церемонії.
Як повернути значення правам людини, почати називати речі своїми іменами, забезпечити мир для людей у всьому світі. Як забезпечити справедливість усім жертвам війни, та чому українцям як ніколи потрібна глобальна солідарність – основні напрями Нобелівської промови української правозахисниці.
«Російський народ буде нести відповідальність за цю ганебну сторінку своєї історії та прагнення силоміць відродити колишню імперію», – наголосила Матвійчук на церемонії вручення премії.
Покарання для всіх причетних до вбивств українців – те, на що спрямована діяльність Центру з початку військової агресії Росії в Україні. І заклик до цього теж пролунав у нобелівській промові Олександри Матвійчук: «Ми досі дивимося на світ через призму Нюрнберзького трибуналу, де воєнних злочинців засудили, лише коли нацистський режим впав. Але справедливість не має залежати від стійкості авторитарних режимів. Зрештою, ми живемо у новому столітті. Правосуддя не має чекати».
«Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною», – так завершила свій Нобелівський виступ керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
Повний текст нобелівської промови голови Центру громадянських свобод Олександри Матвійчук – тут.