Чотири українські громадські організації отримають у США міжнародну премію Democracy Award 2022
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Чотири українські громадські організації отримають у США міжнародну премію Democracy Award 2022
Нагородження премією Democracy Award 2022 відбудеться 8 червня у Вашингтоні в офісі Національного фонду на підтримку демократії (NED) — приватної некомерційної організації у США, повідомили на сайті NED.
Відзнаки отримають громадські організації:
- Центр протидії корупції, представляє Дар'я Каленюк;
- Центр громадянських свобод, представниця — Олександра Матвійчук;
- Лабораторія журналістики суспільного інтересу, представляє Наталя Гуменюк;
- Українська волонтерська служба, представляє Анна Бондаренко.
Ці організації є частиною потужного громадянського руху на захист України, оскільки вони «продовжують захищати права людини, вимагати відповідальності, зміцнювати незалежні ЗМІ та мобілізувати підтримку для своєї країни під час страшної війни», йдеться в анонсі.
«Демократичний розвиток України, який здійснюють її люди й громадянське суспільство, є ключем до успіху країни — не лише для відновлення миру, але й для того, щоб Україна вийшла сильнішою з цієї жахливої війни. Ці чотири організації є прикладом героїчної боротьби, мужності та рішучості мільйонів українців, які ризикують усім заради захисту демократії та свободи», — сказав Деймон Вілсон, президент і виконавчий директор NED.
На сторінці премії повідомляється, що рада директорів NED щороку, починаючи з 1991-го, вручає нагороду організаціям і окремим діячам, які просувають справу захисту прав людини та демократії в усьому світі. Відзнака має вигляд статуетки — мініатюрної копії статуї Богині демократії. Цю статую було встановлено на площі Тяньаньмень у Пекіні під час студентського руху за свободу і демократію в 1989 році. Серія демонстрацій тривала з 15 квітня до 4 червня. Протестувальників розігнали силою, внаслідок чого загинули сотні мітингарів.
Премією зазвичай відзначають організації громадянського суспільства чи діячів окремої країни або регіону за певний демократичний внесок. Зокрема, у 2021 році відзначили громсуспільство Центральної Африки, у 2020-му — Судану, у 2019-му — борців за права людей Китаю. У 2017 році премію здобули антикорупційні активісти різних країн, зокрема й журналіст Денис Бігус із України.
Нагадаємо, «Детектор медіа» розповідав про десятку недержавних нагород і відзнак у сфері громадського активізму, волонтерства і благодійності.
У 2021 році премію «Тюльпан прав людини» отримали правозахисниці Олена Шевченко та Оксана Романюк, а лауреаткою Національної правозахисної премії стала полонена Людмила Гусейнова.
Фото: ned.org