Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Вийшла памʼятка для волонтерів, які відбудовують країну
Громадська організація «Українська волонтерська служба» (УВС) оприлюднила пам’ятку про те, як волонтери можуть долучатись до відбудови країни, повідомила пресслужба УВС «Детектору медіа». Прочитати памʼятку повністю можна на сайті УВС або в Instagram організації.
До розробки памʼятки долучились організації «Будуємо Україну разом» (БУР), Repair Together та «Сміливі відновлювати».
Відбудовче волонтерство спрямоване на відновлення й реконструкцію зруйнованих або пошкоджених об'єктів інфраструктури чи громад, пояснили в УВС. Відбудова включає будівництво та ремонт будівель, доріг, мостів, лікарень та шкіл, які постраждали від військових конфліктів, природних катастроф чи інших подій.
Українська волонтерська служба розповіла, що «Будуємо Україну разом» має два регіональні офіси — «БУР-Північ» і «БУР-Південь», а також 9 осередків — Закарпаття, Львів, Чернігів, Харків, Запоріжжя, Охтирка, Київ, Дніпро, Полтава.
Команда Repair Together працює в Києві та на Чернігівщині, а «Сміливі Відновлювати» — на Київщині та Чернігівщині.
Волонтери та відбудова. Ілюстративне фото
У відбудові волонтерять як досвідчені будівельники й архітектори, так і люди без досвіду, йдеться в пам’ятці. Стати волонтером може повнолітня людина, яка бажає допомогти у відбудові України, розділяє цінності та правила спільноти, дотримується правил безпеки й вказівок від організаторів.
Пам’ятка розкрила також безпекові та правові поради для волонтерів.
Правила безпеки для волонтерів у відбудові
Більше памʼяток з волонтерства можна знайти в соцмережах УВС та в розділі «Бібліотека» на сайті організації.
Нагадаємо, «Детектор медіа» раніше писав про пам’ятку УВС про те, як ефективно допомагати армії.
Як зберігати мотивацію волонтерів у колонці розповіла Наталія Калантаєнко, керівниця партнерств ГО «Українська волонтерська служба» та тренерка з волонтерського менеджменту.
Фото, інфографіка: УВС