Кримського громадянського журналіста Руслана Сулейманова етапували до в'язниці в Челябінській області Росії
Кримського громадянського журналіста Руслана Сулейманова етапували до в'язниці в Челябінській області Росії
Кримського татарина, громадянського журналіста Руслана Сулейманова, якого засудили в РФ до 14 років ув'язнення, етапували з Новочеркаська (Ростовська область) до в'язниці Верхньоуральська (Челябінська область). Про це він повідомив у листі до сім'ї від 14 квітня, пише «Кримська солідарність».
Руслан Сулейманов розповів, що весь етап тривав 26 днів. Він виїхав із Новочеркаська, у «столипінських» вагонах їхав через російські міста Вороніж, Тамбов, Пензу, Самару, Оренбург, Орськ, а також через Челябінськ та Магнітогорськ до Верхньоуральська.
Упродовж цього часу його утримували в чотирьох різних СІЗО. У Воронезькому СІЗО №1 Сулейманов перехворів на гостре респіраторне захворювання і мав високу температуру.
«Загалом п'ять ночей зайняв шлях поїздом. Змінив 10 автозаків. На деяких станціях від автозаку до “столипінського” вагона (йшли. — Ред.) з сумками в руках, усі разом, пристебнуті тросом, строєм чи пішки. У вагонах по годинах виводили в туалет, тричі на добу видавали окріп. У цілому нині для людини етапування — нелегке випробування, переживається відчутний стрес. У такий момент замислюєшся про людей у віці, хворих, кому випало таке випробування», — йдеться в листі журналіста.
Зараз він перебуває в карантинній камері.
27 березня 2019 року в мікрорайонах Кам'янка та Строганівка тимчасово окупованого Сімферополя одночасно пройшли наймасовіші обшуки в будинках кримських татар. Через значний обсяг матеріалів спецслужби розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять груп підсудних.
24 листопада 2022 року головуючий суддя Південного окружного військового суду В'ячеслав Корсаков у складі суддів Дениса Галкіна та Ігоря Шендрікова визнали кримськотатарських активістів винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Громадських журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова засудили до 14 років. Підсудні вважають, що вони зазнають політичного переслідування.
Нагадаємо, в листопаді минулого року проєкт «КримSOS» повідомив про те, що 19 кримських журналістів зазнали чи зазнають переслідувань від 2014 року. 16 із них досі перебувають за ґратами. Як зазначили правозахисники, журналісти, висвітлюючи стан та справи політв’язнів, самі зазнають утисків та стають жертвами політично вмотивованих переслідувань. Однак вони продовжують висвітлювати злочини Росії на окупованих українських територіях попри всі ризики.
У жовтні голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час пресконференції «Як врятувати Владислава Єсипенка та інших кримських журналістів, ув’язнених Росією?» назвала імена причетних до переслідування незалежних журналістів у Криму.
Перелік відкритий, знайти його можна на сайті КПГ в розділі «Кримські справи». Цей список постійно оновлюється, адже переслідування тривають.
Фото: «Кримська солідарність»