Більше 600 молодіжних організацій підписали «ЕкоПакт» для збереження довкілля
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Більше 600 молодіжних організацій підписали «ЕкоПакт» для збереження довкілля
Всеукраїнський молодіжний рух Let's do it Ukraine ініціював створення «Екопакту про спільну діяльність та партнерство у питаннях збереження навколишнього середовища для подолання наслідків екоциду в Україні», повідомила пресслужба руху. 30 травня «ЕкоПакт» презентували й офіційно підписали.
Першими підписантами «ЕкоПакту» разом із Let's do it Ukraine стали Всеукраїнський молодіжний центр, Асоціація молодіжних центрів України, громадські організації та спілки «Національна молодіжна рада України», «Українська асоціація молодіжних рад», «Українська студентська ліга», інформаційна агенція «Рубрика» та інші.
Підписанти «ЕкоПакту» зобов’язалися дотримуватися еко- та природоохоронних законів, брати участь у відновленні довкілля країни, запровадити в організаціях еконапрям, підтримувати людей у пошуку способів зменшити негативний вплив на довкілля, свідомо використовувати ресурси планети, брати участь у відзначенні екоподій (День Землі та інші), вимірювати карбоновий слід організації, зменшити негативний цифровий вплив тощо. Повний текст «ЕкоПакту» читайте тут.
Підписати і «почати жити відповідально й екологічно» може кожна організація чи установа в Україні та світі, сказала Юлія Мархель, лідерка Let's do it Ukraine. Для того щоб стати підписантом «ЕкоПакту», треба надіслати запит на офіційну пошту організації letsdoitukraineinfo@gmail.com або зв'язатися з регіональним координатором Let's do it Ukraine через розділ «Контакти» на сайті руху.
За офіційними даними, російська армія скоїла понад 2 400 екологічних злочинів на території України та завдала довкіллю збитків на понад 1900 млрд гривень, за підрахунками Державної екологічної інспекції.
«Довкілля не має кордонів, тож наслідки воєнних дій в Україні відчуватиме весь світ. Починаючи з 24 лютого 2022 року довкілля України піддається численним проявам екоциду: забруднення водної системи, ґрунтів, повітря; горіння лісів; знищення інших природних об’єктів; накопичення величезної кількості відходів внаслідок бойових дій та обстрілів. На відновлення екосистеми підуть роки, а отже, потрібна участь кожного», — пояснили передумови створення «ЕкоПакту» в Let's do it Ukraine.
Нагадаємо, у лютому 2023 року громадська організація «Екологія — Право — Людина» проаналізувала судову практику справ про відшкодування шкоди довкіллю.
Фото: пресслужба Let's do it Ukraine