Нобелівське золото продадуть на аукціоні для допомоги українцям
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нобелівське золото продадуть на аукціоні для допомоги українцям
Олександра Матвійчук, керівниця правозахисної організації «Центр громадянських свобод», повідомила, що виставить медаль Нобелівської премії миру на благодійний аукціон.
«Медаль із золота залишилася у сховищі норвезького Нобелівського комітету. Ми з командою прийняли рішення, що наступного року проведемо аукціон і отримані кошти передамо на потреби українців. Тож сьогодні до України приїхала офіційна репліка нагороди», — сказала Олександра Матвійчук у прямому ефірі підсумкового випуску програми «Вікна» на телеканалі СТБ.
Правозахисниця додала, що потреб дуже багато: починаючи від допомоги людям до відбудови та мілітарних питань. Куди спрямують виручені кошти — буде залежати від фінальної суми, яку вдасться отримати за результатами аукціону.
Нагадаємо, що 18 грудня Олександра Матвійчук, очільниця правозахисної організації «Центр громадянських свобод», привезла в Україну першу в історії нашої держави Нобелівську премію миру.
«Нобелівська премія миру — це визнання зусиль українського народу, який сміливо бореться проти спроб зірвати мирний розвиток Європи», — зазначила правозахисниця, повернувшись з церемонії нагородження.
Зустрічала свою керівницю команда Центру громадянських свобод. Також до вітань долучилася акторка та громадська активістка Римма Зюбіна.
Нагадаємо, що Нобелівську премію миру 2022 року отримали Центр громадянських свобод, а також білоруський правозахисник Олесь Біляцький і російське правозахисне товариство «Меморіал».
- Читайте також: «Час взяти відповідальність». Промова голови правозахисної організації «Центр громадянських свобод» на врученні Нобелівської премії миру.
Центр громадянських свобод став першою в світі організацією, яка в 2014 році відправила власні мобільні групи для документування російських воєнних злочинів в Криму, в Донецькій та Луганській областях.
Нині Центр збирає історії людей, які вижили в полоні, історії від родин тих, хто постраждав, а також історії тих, хто став свідком воєнних злочинів. Це історії про незаконні ув’язнення, катування, сексуальне насильство та вбивства людей на окупованих Росією територіях, а також кримінальне переслідування кримських татар на окупованому півострові.