Docudays UA оголосив відбір громадських організацій до співтворення правозахисної програми фестивалю
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Docudays UA оголосив відбір громадських організацій до співтворення правозахисної програми фестивалю
Під час 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA традиційно відбудеться правозахисна програма «Rights Now!» — платформа для обговорень та обміну професійним досвідом, повідомила команда Docudays UA на сайті.
Громадські організації запрошені до співтворення дискусійного майданчика. Організатори повідомили, що чекають заявки від організацій, які працюють із правами людини та актуальними викликами, пов’язаними з російсько-українською війною, і прагнуть привернути увагу суспільства до конкретної проблеми та обговорити.
Обрані шість організацій отримають безкоштовний майданчик для своєї події, технічний супровід (включно з можливістю трансляції наживо), а також інформаційну підтримку впродовж фестивалю.
Щоби податися, слід заповнити коротку анкету за посиланням до 29 березня включно.
21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запланований на 31 травня — 9 червня. Детальнішу інформацію про те, як подати свій фільм і якими є вимоги організаторів, дізнавайтесь на сайті фестивалю.
Нагадаємо, попередній, 20-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся 2–8 червня в Києві та частково онлайн. Фільмом-відкриттям фестивалю стала стрічка режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» про історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. На закритті Docudays UA 2023 показали нову картину режисера Сергія Буковського «Іван і Марта» про життя і творчість українського дисидента, письменника-шістдесятника й літературознавця Івана Дзюби та його дружини. Переможців фестивалю «Детектор медіа» називав тут.
У 2023 році у фокусі обговорення правозахисної програми «Rights Now!» був «образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги». Упродовж 3–7 червня 2023 року в дискусіях узяли участь представники організацій правозахисної коаліції «Україна. П’ята ранку», волонтерської ініціативи «Сміливі відновлювати», правозахисного центру для військових «Принцип», аналітичного центру «Інститут конфліктології та аналізу Росії», руху HeForShe, кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага», громадських організацій Fight For Right, Truth Hounds, «Зберегти Квіти України», «Дівчата», «Національний екологічний центр України» та інших.
Читайте також:
- Нічого зайвого. Про конкурс короткометражних фільмів на кінофестивалі Docudays UA
- Формат Civil Pitch, Docudays UA: Правозахисники мають дахозривні історії, а документалісти знають, як зробити з них потужні фільми
- Одного разу в Україні: фільм Сергія Буковського «Іван і Марта»
- «Фашизм не розуміє відмінностей»
- Чарівний ліхтар
- Українські документалісти: Україна взяла на себе роль бійця, а Росія претендує на роль жертви
- «Тиранія ховає пам'ять»
22 січня 2024 року Фонд родини Богдана Гаврилишина вручив команді Docudays UA «Премію відповідальності 2023» за проєкт «Архів війни» в номінації «Взаємодія без кордонів: Україна до світу». Лауреатами премії також стали організація «Залога “Чорноморці”» з проєктом «Прихисток ТТ» у номінації «Історія відповідального партнерства: громади» та Ukraїner із проєктом «Хоробрі міста» в номінації «Національний партнерський проєкт».
Фото: Стас Карташов