19—21 січня — триденний семінар «Міжнародне гуманітарне право для журналістів»

19—21 січня — триденний семінар «Міжнародне гуманітарне право для журналістів»

12:20,
3 Січня 2024
787

19—21 січня — триденний семінар «Міжнародне гуманітарне право для журналістів»

12:20,
3 Січня 2024
787
19—21 січня — триденний семінар «Міжнародне гуманітарне право для журналістів»
19—21 січня — триденний семінар «Міжнародне гуманітарне право для журналістів»
Організатор семінару, Центр прав людини Zmina запрошує журналістів і редакторів регіональних та національних ЗМІ, блогерів, фрілансерів зі всієї України, а також викладачів факультетів журналістики.

Під час семінару йтиметься про ризики та виклики при висвітленні тематики з міжнародного гуманітарного права (МГП) в умовах повномасштабної російської збройної агресії в Україні, ключову термінологію МГП та основні помилки, до яких вдаються журналісти, висвітлюючи цю тематику, особливості подачі даних про учасників та жертв збройних конфліктів, застосування принципів МГП щодо ведення бойових дій, захист жертв війни та режим окупації, відмітні емблеми і розпізнавальні знаки, встановлені міжнародним гуманітарним правом, функції та завдання Міжнародного Комітету Червоного Хреста, діяльність Товариства Червоного Хреста України, відповідальність держави та індивіда за порушення міжнародного гуманітарного права, а також про міжнародні суди та трибунали і кримінальну відповідальність за міжнародні злочини та перспективи притягнення до відповідальності воєнних злочинців та інші питання.

Тренери й експерти заходу:

  • Тимур Короткий, віце-президент Української асоціації міжнародного права, радник президента Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) з міжнародного гуманітарного права, кандидат юридичних наук, доцент;
  • Наталія Хендель, дослідниця Женевської академії міжнародного гуманітарного права та прав людини, кандидатка юридичних наук, доцентка;
  • Інна Заворотько, заступниця начальника відділу міжнародного права Міноборони, докторка філософії з міжнародного права;
  • Аркадій Дабагян, начальник оперативного штабу Миколаївської обласної організації ТЧХУ, тренер з міжнародного гуманітарного права;
  • Захар Тропін, доцент кафедри міжнародного права Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент, адвокат;
  • Руслана Болкун, головна фахівчиня з міжнародного гуманітарного права Товариства Червоного Хреста України;
  • Юрій Усманов, співзасновник Центру міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя, кандидат юридичних наук, доцент.

Участь у семінарі є безкоштовною. Відібрані учасники заходу забезпечуються харчуванням, роздатковими матеріалами. Учасникам з інших міст буде організовано проживання в Києві, також їм відшкодовується вартість проїзду автобусом або поїздом згідно із придбаними квитками (купе, інтерсіті — другий клас). Усі слухачі отримають сертифікат, який засвідчує факт проходження семінару.

Під час відборі перевага надаватиметься журналістам із переміщених медіа, які були змушені виїхати на підконтрольну територію після окупації Криму, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а також викладачам кафедр журналістики українських ВНЗ.

Для участі у семінарі потрібно до 9 січня 2024 року (включно) заповнити анкету. Відбір учасників буде проводитися з огляду на попередній досвід та мотивацію. Учасники, які пройдуть відбір, отримають лист із програмою і логістичними деталями проведення заходу.

Контактна особа: у разі виникнення запитань можна звертатися до Тетяни Печончик, tp@humanrights.org.ua.

Титульне зображення Центру прав людини Zmina

 

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду