22 серпня — пресконференція правозахисної ініціативи «Трибунал для Путіна» щодо подання до Міжнародного кримінального суду
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
22 серпня — пресконференція правозахисної ініціативи «Трибунал для Путіна» щодо подання до Міжнародного кримінального суду
Ініціатива «Трибунал для Путіна» зібрала та структурувала дані про обстріли цивільних у поданні до МКС, повідомила ініціатива на фейсбук-сторінці. У поданні правозахисники описали факти, систематичність і масштабність обстрілів, юридичні кваліфікації, диференціювали обстріли, навели аналітику задокументованих в базі ініціативи епізодів обстрілів і назвали відповідальних російських командирів, які ймовірно керували обстрілами.
На пресконференції автори подання та документатори розкажуть, як збирали дані, чому важливі такі документи та як вони можуть вплинути на розслідування воєнних злочинів, скоєних окупантами. Пресконференція відбудеться онлайн (посилання на трансляцію) і офлайн у Харкові, у пресцентрі «Накипіло» (вул. Мистецтв, 14). Початок об 11:00.
Учасники пресконференції:
- Максим Ревякін, експерт Харківської Правозахисної Групи, один з авторів подання;
- Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи;
- Наталія Єсіна, документаторка воєнних злочинів у Сумській області, представниця Північної правозахисної групи;
- Ігор Бринош, документатор воєнних злочинів в Одеській області, представник Одеського обласного відділення «Комітету виборців України».
Модеруватиме захід Святослав Рубан, документатор воєнних злочинів, інформаційний координатор Центр громадянських свобод.
Ініціатива «Трибунал для Путіна» нагадала, що від початку повномасштабного вторгнення зафіксувала близько 48 тисяч воєнних злочинів і понад 80% з них — атаки на цивільні об'єкти та цивільних. «Окупанти неодноразово обстрілювали мирне населення: житлові будинки, лікарні, школи, церкви, пам'ятки культури та об’єкти інфраструктури життєзабезпечення. Розслідування цих воєнних злочинів може тривати не те що роками, а й навіть десятиліття», — написали в анонсі.
Нагадаємо, у березні 2023 року Ініціатива «Трибунал для Путіна» схвально відгукнулася про рішення МКС про арешт президента РФ і закликала МКС й надалі вживати усіх необхідних кроків для переслідування та покарання вчинених на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. На переконання її учасників, це історичне рішення було б неможливим без тісного співробітництва з МКС органів влади України, іноземних держав, правозахисних організацій та всіх людей доброї волі, зацікавлених у відновленні справедливості.
3 липня 2023 року в Гаазі відкрився Міжнародний центр судового переслідування за злочин агресії (ICPA). ICPA проведе розслідування та збере докази, що розглядатимуться як проміжний крок перед створенням спеціального трибуналу щодо РФ. У ЄС заявили, що кінцевою метою роботи є притягти до відповідальності винних у вторгненні в Україну.
Більше можливостей у громадському секторі в серпні можна переглянути тут.