«Екодія» презентує результати дослідження «Як війна посилює зміну клімату»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Екодія» презентує результати дослідження «Як війна посилює зміну клімату»
8 червня о 12:00 на пресконференції в Українському кризовому медіацентрі експерти й експертки представлять результати дослідження впливу війни на клімат та розкажуть, чи врахований кліматичний вплив у повоєнній відбудові на різних рівнях, повідомила пресслужба громадської організації «Екодія». Трансляцію можна дивитися тут.
Спікер(к)и:
- Микола Шлапак, співавтор звіту про кліматичні збитки від російської війни в Україні;
- Вікторія Кіреєва, заступниця міністра Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;
- представник прогресивної громади;
- Ольга Полуніна, виконавча директорка ГО «Екодія».
Модеруватиме захід Євгенія Засядько, керівниця відділу клімату ГО «Екодія».
Довоєнні виклики зміни клімату нікуди не зникли, а через вплив війни навіть загострилися, сказали в «Екодії». «Повномасштабна війна Росії проти України спричинила приблизно стільки ж викидів парникових газів, скільки вся Бельгія за цей же час — 120 мільйонів тонн СО2 екв. Це і спалювання дизельного та авіаційного палива, і виробництво техніки та боєприпасів, а ще пожежі, міграція, майбутня відбудова тощо», — повідомили екозахисники. Крім того, за даними «Екодії», у 36 разів порівняно з попередніми роками побільшало пожеж площею понад гектар, а спалювання дизельного та авіаційного палива, виробництво техніки та боєприпасів і будівництво фортифікаційних споруд спричинили майже стільки ж викидів, скільки половина всіх вугільних електростанцій України.
«Відновлені міста мають стати більш стійкими, сталими та готовими до нових викликів. Тому зелене відновлення має стати не якоюсь додатковою перевагою, а необхідністю», — резюмували в «Екодії».
Нагадаємо, правозахисники назвали підрив Каховської греблі екоцидом і закликали світ зупинити Росію та її воєнні злочини.
Раніше «Детектор медіа» розповідав, що більше 600 молодіжних організацій підписали «ЕкоПакт» для збереження довкілля.
На початку 2023 року українські екоактивісти випустили збірку успішних прикладів боротьби за довкілля.
Зображення: uacrisis.org