22 червня — презентація проєкту «Рейтинги авторів корупційних законопроєктів»
22 червня — презентація проєкту «Рейтинги авторів корупційних законопроєктів»
Проєкт щомісяця називатиме топ-п'ятірку народних депутатів, які подали найбільше корупційних законопроєктів, складатиме антирейтинг фракцій, до яких вони входять, а також вирізнятиме найнебезпечніший корупційний законопроєкт у 5 сферах: правоохоронна, соціальна, промислово-економічна, податково-бюджетна, сфера державного будівництва та децентралізації.
«За 2 роки роботи нового скликання ВРУ було подано 257 законопроєктів з корупційними ризиками. Народні депутати завжди розповідають про кількість зареєстрованих ними законопроєктів. Ми ж розкажемо про їх якість», — зазначили в організації.
Спікери заходу:
- Єгор Соболєв, народний депутат ВРУ 8 скликання, ексголова Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.
- Мартина Богуславець, виконавча директорка ГО «Інститут законодавчих ідей».
- Тарас Рябченко, аналітик ГО «Інститут законодавчих ідей».
Під презентації спікери повідомлять:
- Прізвища ТОП-10 народних депутатів, які подали найбільшу кількість законопроєктів з корупційними ризиками за 2 роки роботи ВРУ нового скликання, із прикладами законопроєктів.
- Прізвища ТОП-1 депутата-автора найбільшої кількості корупційних законопроєктів в кожній фракції та групі за останні 2 роки.
- Рейтинг усіх фракцій ВРУ за кількістю поданих законопроєктів з корупційними ризиками.
- Найнебезпечніші корупційні законопроєкти та прізвища їх авторів у 5-ти вищезазначених сферах.
- Прізвища 22 народних депутатів, які за останні 2 роки НЕ були авторами жодного законопроєкту з корупційними ризиками.
Для участі у пресконференції в пресцентрі чи в Zoom потрібно зареєструватися за лінком. Пряма трансляція відбуватиметься на Facebook-сторінці Інституту законодавчих ідей та YouTube-каналі Укрінформу.
За детальною інформацією можна звертатися до комунікаційної менеджерки ІЗІ: Лідія Стрільцова, (067)-588-69-18.
Інститут законодавчих ідей — незалежний громадський аналітичний центр, команда якого протягом 5 останніх років здійснює громадську антикорупційну експертизу законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді України.
Антикорупційна експертиза законопроєктів здійснюється на основі офіційних Методологій із проведення антикорупційної експертизи Національного агентства з питань запобігання корупції, Міністерства юстиції України та Інституту законодавчих ідей відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції».
За час існування організація проаналізовала 6240 законопроєктів Ради 8-го та 9-го скликання. У понад 2545 з них виявили корупціогенні фактори або юридичні недоліки.