У Міжнародний день волонтера в Києві відбудеться 13-й Форум розвитку громадянського суспільства

У Міжнародний день волонтера в Києві відбудеться 13-й Форум розвитку громадянського суспільства

13:22,
4 Грудня 2024
536

У Міжнародний день волонтера в Києві відбудеться 13-й Форум розвитку громадянського суспільства

13:22,
4 Грудня 2024
536
У Міжнародний день волонтера в Києві відбудеться 13-й Форум розвитку громадянського суспільства
У Міжнародний день волонтера в Києві відбудеться 13-й Форум розвитку громадянського суспільства
Автори:
З ключовою промовою на відкритті заходу виступить правозахисник, журналіст Максим Буткевич.

Завтра, 5 грудня, у Києві відкриється ХІІІ Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)Стоїмо». 

Захід, який відбудеться у Міжнародний день волонтера, присвячений темі єдності та стійкості українців в умовах великої війни. У ньому візьмуть участь представники громадських організацій, благодійних фондів та місцевого самоврядування, а також громадські активісти, волонтери, дослідники активізму, провайдери послуг із організаційного розвитку, міжнародні партнери, донори та державні діячі.

З ключовою промовою на відкритті Форуму виступить правозахисник, журналіст Максим Буткевич, якого 18 жовтня 2024 року вдалося звільнити з російського полону. 

«Щороку Форум намагається якомога точніше потрапити в “дух часу”, виразити пульс найактуальніших питань, які хвилюють країну. Адже громадянське суспільство – це, власне, ті люди, які рухають реформи, відбудовують поруйноване, адвокатують зброю та літаки, евакуюють цивільних з лінії фронту і роблять ще тисячі справ, які допомагають Україні вистояти під час найтяжчого випробування в новітній історії. Тому й тема цьогорічного Форуму — “(ви)Стоїмо!” — відображає момент, у якому ми зараз знаходимось. Момент, коли нам нам одночасно треба “стояти”, даючи раду поточним проблемам, виконуючи роботу, пов’язану з війною та її викликами, і “вистояти”, плануючи майбутнє, зберігаючи демократію, рухаючись до ЄС, розвиваючи людський капітал», — розповіла «Детектору медіа» координаторка Форуму (ІСАР «Єднання») Наталія Климова

Наталія Климова, фото Максима Поліщука, «Детектор медіа»

За її словами, усі партнери, які долучаються до співорганізації Форуму (а це більше 20 організацій), взяли для себе високу планку максимально «дорослого» тону дискусій. «Ми всі відчуваємо, що прийшов час чесних і відвертих розмов, без популізму та самозаспокоєння. У цей критичний для самого існування нації час ми маємо об’єднатися, щоб вистояти. І відчути цю єдність тисяч і тисяч “своїх” можна буде завтра на Форумі», — додала Климова.

В програмі заходу — обговорення та дискусії на такі теми:

  • як зміцнити стійкість українського суспільства та посилити роль громадського сектору в подальшій боротьбі країни;

  • яким чином переосмислення інформаційного і культурного простору допомагає боротись із зовнішніми впливами та посилює стійкість суспільства;

  • які виклики стоять перед медіа та громадськими організаціями і яку роль відіграють журналісти у захисті громадських свобод та прозорості демократії;

  • як не втратити відчуття єдності у суспільстві, не уникаючи складних тем для обговорення;

  • що лежить в основі успішної співпраці влади та громадського сектору;

  • чи може бути справедливість спільною об’єднуючою ціллю для українського суспільства і чи справді існує сильний запит на справедливість.

Серед учасників панельних дискусій — публіцист та журналіст Віталій Портников, директор інституту соціології НАН України Євген Головаха, директор «Інституту Фронтиру» Євген Глібовицький, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова, керівниця з регіонального відновлення Програми Розвитку ООН в Україні Ана Лукатела, голова правління Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, лауреатка Премії Гонгадзе-2024 Тетяна Трощинська, постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, поет і видавець Іван Малкович, кінорежисер Олесь Санін, письменник, військовослужбовець бригади «Хартія» Сергій Жадан, соліст гурту «Антитіла», волонтер Тарас Тополя та інші.

Крім того, в рамках Форуму відбудеться ярмарок ветеранських бізнесів, виставка кращих розвиткових проєктів у громадах, мистецькі виставки та пітчинг донорських проєктів. Буде організований простір книголюбів та дитячий простір. 

Щорічний Форум розвитку громадянського суспільства – один з найбільших і найефективніших майданчиків в Україні для спілкування та обміну ідеями між громадськими та донорськими організаціями, благодійними фондами, державними установами, громадськими активістами, волонтерами та фандрейзерами.

Акредитація журналістів на XIII Форум розвитку громадянського суспільства «(ви)Стоїмо» за посиланням: https://forms.gle/fpYBLNnAh5Bq5KdFA.

Подія у фейсбуці тут.

Форум проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» за підтримки USAID у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з УНЦПД та ЦЕДЕМ; за підтримки Європейського Союзу; за фінансової підтримки урядів Норвегії та Швеції; Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-In- tegrity)»; ПРООН в Україні і фінансування урядів Данії та Японії; Save the Children та Humanitarian Leadership Academy (HLA); Програми підтримки ОБСЄ для України; Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії; Альянсу Українських Організацій Громадянського Суспільства; Міжнародного фонду «Відродження»; Фонду ім.Ч.С.Мотта та у партнерстві з Секретаріатом Кабінету Міністрів України.

Організаційні партнери: Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим», ГО «Ukraïner», ініціатива «Культнаступ», видавництво «Білка». Інформаційні партнери: «Українська правда» та Клуб УП, медіа ШоТам.

Читайте також: 

Фото: ІСАР «Єднання»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду