Червень: події, гранти, вакансії у громадянському суспільстві
Події та курси
5 червня — публічний діалог «Викрадення дітей — складова геноциду українців»
Організатори: Музей Голодомору.
Час і місце: 11:00, зала пам’яті Музею Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3).
На заході говоритимуть, чому примусові переміщення українських дітей з правової точки зору є складовою геноциду, як російські загарбники на практиці здійснюють викрадення дітей з окупованих українських територій впродовж 2014–2024 рр., про їхнє повсякденне становище та подальшу долю в умовах російської неволі тощо.
Спікери й спікерки:
- Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації;
- Катерина Рашевська, юристка Регіонального центру прав людини;
- Онисія Синюк, правова аналітикиня Центру прав людини Zmina;
- Нані Гогохія, кандидатка історичних наук, Луганський національний університет імені Шевченка;
- Михайло Костів, доктор філософії в галузі історії, завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Музею Голодомору.
5 червня — вебінар про протидію дезінформації в соціальних мережах
Організатори: Центр демократії та верховенства права, Національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр».
Час і місце: 11:00–13:30, Zoom.
Спікерки:
- Ольга Кравченко, керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр»;
- Альона Романюк, фактчекерка, засновниця проєкту «НотаЄнота».
Під час заходу ви зможете поставити свої запитання та поділитися власним досвідом. Учасники, які прослухають обидві лекції, отримають сертифікат.
Реєстрація до 18:00, 4 червня.
5 червня — онлайн-лекція «Податки на гуманітарну допомогу для переселенців»
Організатори: Волонтерська спілка «Поруч», ТОВ «Кроу Доновей».
Час і місце: 17:00, Zoom.
Лекторка — Оксана Немченко, партнер «Кроу Доновей» — розкриє аспекти, які слід враховувати при отриманні допомоги.
7 червня — літня гра серії інтелектуальних ігор MindGame про національну ідентичність та історію громадянського суспільства в Україні.
Організатор: ІСАР «Єднання.
Час і місце: 17:30–19:30, Київ.
Тема гри: «Історія українського гумору та сміхоти або Щоб не плакать, ми сміялись». Для участі необхідно зібрати команду з 5–7 людей, зареєструватися тут і прибути на вказану в листі-підтвердженні локацію. Форма реєстрації закриється, коли зареєструють 15 команд.
9 червня — благодійний освітній фестиваль «Київ Прайд»
Організатор: ГО «КиївПрайд».
Час і місце: артцентр «Closer» (вул. Нижньоюрківська, 31).
Програма фестивалю складається з лекцій, дискусій, креативних майстерень, ярмарку українських брендів, психологічних консультацій, майстеркласів і музичної програми. Також на фестивалі відзначать переможців нагороди для союзниць і союзників ЛГБТКплюс-спільноти KyivPride Awards. Вхід на фестиваль — благодійний внесок від 150 грн. Усі отримані під час фестивалю кошти організатори спрямують на «Прайд-збір»: українські ЛГБТКплюс-організації збирають 4 млн грн для захисниць і захисників України.
12 червня — вебінар з OSINT для волонтерів
Організатори: Українська волонтерська спілка, OSINT-агенція Molfar.
Час і місце: 16:00, Zoom.
На вебінарі розкажуть, як швидко знаходити потрібну інформацію для волонтерства. Для цього існує методика OSINT — дослідження інформації на основі відкритих джерел, щоб вміти верифікувати дані, які ви отримуєте. Говоритимуть про основи OSINT та цифрової безпеки, аналіз соцмереж, пошук за фото й відео, роботу з геолокаціями, метаданими та реєстрами.
14–16 червня — практикум із волонтерського менеджменту в Кропивницькому
Організатори: Українська волонтерська служба, Інститут лідерства, управління і коучингу.
Це навчальна програма, метою якої є надати знання та навички, які дозволяють будувати ефективні команди волонтерів і координувати їхню діяльність, водночас досягаючи цілей проєкту чи організації.
Реченець реєстрації: 5 червня.
16 червня — Марш рівності в Києві
Організатор: ГО «КиївПрайд».
Місце: уточнюється.
Організатори повідомили, що захід відповідатиме безпековим вимогам і буде узгоджений з органами влади. З безпекових міркувань у Марші зможе взяти участь не більш як 500 людей. Це, зокрема, активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери.
До 20 липня — серія тренінгів «Правовий захист військовополонених як особливо вразливої категорії ветеранів»
Організатори: ініціатива «Юридична сотня», IREX.
Розклад: 4 травня — Київ, 11 травня — Житомир, 20 травня — Вінниця, 8 червня — Київ, 15 червня — Хмельницький, 22 червня — Полтава, 20 липня — Одеса.
Учасники: родини військовополонених, звільнені з полону військовослужбовці, представники ГО, що працюють із цією аудиторією, представники державних і місцевих органів влади.
Про що тренінги:
- алгоритм дій для родини, що отримала сповіщення про полон військовослужбовця;
- державні органи, які здійснюють пошук та обмін військовополонених;
- грошове забезпечення військовослужбовця, що потрапив у полон;
- грошова допомога в разі полону та після звільнення;
- реабілітація після обміну;
- зміна статусу «зниклий безвісти» на «військовополонений».
Також розбиратимуть практичні кейси.
Конкурси та гранти
До 10 червня — набір на менторську програму WinE з HR & Recruitment
Організатор: ініціатива «Дівчата STEM».
Менторська програма стартує 17 червня, тому поспішай подати заявку до 10 червня включно.
У програмі: 4 консультації з менторкою тривалістю до 60 хвилин, професійна підтримка та наставництво, можливість розвитку навичок у сфері HR та рекрутингу, розширення професійних зв’язків і можливостей.
До 8 липня — збір анкет на Національну вчительську премію
Організатор: ГО «Освіторія».
Учасники: педагоги, які зробили видатний внесок у професію, учнів і суспільство, чия професійна майстерність потребує гідного визнання.
Приз: 1 млн грн на власний освітній проєкт, участь у Світовій премії.
У 2024 році Global Teacher Prize Ukraine повернулася до формату професійної відзнаки. Також відзначать педагогів у кількох окремих номінаціях, як от молодий учитель, учитель-новатор, вибір українців та інших. Заповнити заявку може сам учитель або його можуть номінувати друзі, колеги, учні. Головного переможця визначатимуть кілька експертних груп у чотири етапи, а його ім’я стане відомим під час церемонії нагородження 5 жовтня.
Вакансії
Social Media Manager, менеджер партнерств, менеджер проєктів, менеджер спільноти, УВС
Українська волонтерська служба — громадська організація з місією розвивати культуру волонтерства та взаємодопомоги в Україні.
SMM-менеджер, Сміливі відновлювати
Благодійний фонд «Сміливі» — організація з відновлення міст і сіл України, постраждалих від російської окупації. Залучаючи професійних архітекторів і будівельників, Фонд відбудовує соціальні установи у громадах: школи, садочки, медзаклади, бібліотеки, будинки культури тощо.
Комунікаційний менеджер, SMM-менеджер, ІЗІ
Інститут законодавчих ідей — незалежний аналітичний центр, який працює заради прийняття законодавства без корупційних, дискримінаційних норм і його подальшої ефективної імплементації, задля побудови країни рівних можливостей, розвитку демократії та верховенства права.
Комунікаційний менеджер, Лада
Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада» — громадська організація, що піклується про мам із 2018 року і має на меті створити умови та можливості жінкам для усвідомлення та реалізації себе в сімʼї, на роботі та в суспільстві.
SMM-менеджер, УАЛ
Українська академія лідерства — освітня інституція, яка вже більш як 9 років займається неформальною освітою для молоді віком 16–20 років. УАЛ сприяє формуванню цілісної особистості, приділяючи увагу інтелектуальному, емоційному і фізичному розвитку.
Координатор із комунікацій і маркетингу, Ukraїner
Ukraїner — це спільнота й організація, що мовить як медіа 15 мовами про події в Україні, є містком для порозуміння України зі світом та підвищення цінності України всередині. Ukraїner створює мультимедійні матеріали, книжки та формує наративи сприйняття України у світі. Спільнота Ukraїner — це професійна команда менеджерів і спільнота волонтерів.
Інші можливості
Чат-бот для підтримки неурядових організацій Української волонтерської служби
Допомагає: знайти волонтерів, отримати консультацію чи поширити інформацію про свою ініціативу.
Щоб запропонувати подію, вакансію чи іншу можливість для публікації в цьому дайджесті, пишіть на адресу info@detector.media з темою листа «Можливості ОГС».