В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович

В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович

14:41,
12 Липня 2023
939

В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович

14:41,
12 Липня 2023
939
В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович
В ООН закликали Росію негайно звільнити незаконно ув’язнену громадянську журналістку Данилович
Найближчим часом Данилович можуть етапувати з анексованого Криму до однієї з жіночих колоній у Росії.

Спеціальна доповідачка Організації Об’єднаних Націй Мері Лолор закликала Росію негайно звільнити громадянську журналістку, правозахисницю Ірину Данилович. Про це вона написала у твітері.

«Безпідставний вирок кримській правозахисниці Ірині Данилович скоротили лише на місяць. Тепер її мають перевести до Росії для відбування 6 років та 11 місяців ув’язнення. У СІЗО її здоров’я різко погіршилося. Її треба звільнити», — заявила Мері Лолор.

Спецдоповідачка ООН уже не вперше привертає увагу міжнародної спільноти до справи незаконно ув’язненої Данилович. Раніше вона писала у твітері, що стан здоров’я Ірини погіршується, і ставила питання: «Чи може незалежний лікар оглянути її та підтвердити, що з нею все гаразд?».

Як повідомляв «Детектор медіа», нещодавно українські правозахисні організації висунули вимогу до російської влади звільнити засуджену в Криму громадянську журналістку Ірину Данилович, а Україну закликали внести активістку до списку на обмін та перешкоджати її етапуванню до Росії.

29 червня 2023 року стало відомо, що підконтрольний Росії так званий Верховний суд Криму змінив вирок (скоротив на місяць) Ірині Данилович, яку в грудні 2022 року засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою. 

Нагадаємо, окупанти затримали Ірину Данилович 29 квітня 2022 року по дорозі з Коктебеля у Феодосію, коли вона їхала з роботи. Російські окупанти інкримінували Данилович роботу «з вибуховими "речовинами"».

28 грудня 2022 року окупаційний «суд» Феодосії засудив Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин. Своєї вини Данилович не визнала.

21 березня 2023 року стало відомо, що Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного «Феодосійського міського суду». Попри те, що стан її здоров’я стрімко погіршується, у СІЗО Сімферополя видали документи про відсутність медичних перешкод для етапування.

22 березня 2023 Ірина Данилович оголосила сухе голодування. Причиною такого рішення стала відсутність лікування та медичної допомоги в СІЗО міста Сімферополя. У листі Данилович зазначила, що триматиме голодування до «початку лікування чи біологічної смерті».

6 квітня громадянська журналістка припинила голодування. Про це розповів батько Ірини Броніслав Данилович. Їй дозволили зустрітися з адвокатом і пообіцяли надати лікування. Однак обіцянки не виконали.

У травні окупаційний Верховний суд Криму не пустив на засідання у справі громадянської журналістки, активістки Ірини Данилович ні журналістів, ані її батька попри те, що судове засідання було відкритим.

15 червня 2023 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Фото з особистого архіву Ірини Данилович

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду