Екорух Let’s do it Ukraine закликав українців приєднатися до міжнародної акції цифрового прибирання
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Екорух Let’s do it Ukraine закликав українців приєднатися до міжнародної акції цифрового прибирання
Український екорух Let’s do it Ukraine розповів українцям, як стати учасником міжнародної акції цифрового прибирання «Digital Cleanup», що розпочнеться 18 березня 2023 року.
«Це сучасний та безпечний онлайн формат прибирання, до якого може долучитися кожен. Як і матеріальні забруднювачі, цифрові програми та файли також створюють відходи — а саме невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки. Видаляйте маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, беззмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами та зменшуйте кількість викидів CO2 в атмосферу», — пояснили екологи суть акції.
Таке онлайн прибирання, за їхніми словами, також продовжить життя гаджетам та допоможе запобігти численним витратам на ремонт або покупку нових телефонів, комп’ютерів, ноутбуків.
«Це екологічно правильно та економічно вигідно. Робіть щоденні цифрові прибирання, очищайте свої гаджети від зайвої інформації та рятуйте навколишнє середовище від надмірної кількості викидів вуглекислого газу в атмосферу. Це стане чудовою екозвичкою, яка заощадить використання електроенергії та пришвидшить роботу ваших гаджетів» — говорить лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine Юлія Мархель.
Для зручності прибирання рух розробив спеціальний чек-лист та пропонує робити скріншоти до та після очищення, ділитися успіхами з друзями у соціальних мережах і ставити хештеги #digitalcleanupletsdoitukraine #digitalcleanup #earthrise, відмічаючи організаторів:
· facebook.com/letsdoitukraineeco ;
· instagram.com/letsdoitukraine .
За підрахунками екологів, кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярду спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів.
Тому рекомендується мати принаймні 1 Гб вільного простору, щоб забезпечити належне функціонування системи. Крім того, варто пам’ятати, що такі програмами, як Messenger чи Telegram, не лише займають місце, а й зберігають всю історію розмов, спам, рекламу тощо, а це все також створює відходи.
«Google щодня використовує 15 616 МВт-год енергії — це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення одного млн жителів на день. А за рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік. За деякими підрахунками, на використання Інтернету припадає 3,7% глобальних викидів, що еквівалентно всьому світовому повітряному транспорту. І очікується, що до 2025 року ця цифра подвоїться» — розповіли активісти всеукраїнського екологічного руху Let`s do it Ukraine.
Під час всесвітнього дня прибирання у 2022 році понад 53 тисячи учасників цифрового прибирання разом очистили свої гаджети від 1 507 164 гігабайтів цифрових відходів. Таким чином вдалося вберегти довкілля від 376,791 тонн викидів в атмосферу CO2 та використання 753 582 кВт-год енергії на рік.