Експерти  «Платформи прав людини» дослідили дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану

Експерти «Платформи прав людини» дослідили дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану

08:58,
24 Березня 2023
516

Експерти «Платформи прав людини» дослідили дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану

08:58,
24 Березня 2023
516
Експерти  «Платформи прав людини» дослідили дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану
Експерти  «Платформи прав людини» дослідили дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану
В числі порушень — фішингові атаки, шахрайські схеми, інформаційні операції з підриву довіри до ЗСУ.

Інформаційні операції, скеровані на підрив довіри до ЗСУ, центральної влади та місцевого самоврядування, а також створення негативного образу України як держави, якою керує Захід, – головні завдання інформаційних операцій, які ворог проводив минулого місяця.

Такі дані зафіксували експерти «Платформи прав людини», здійснюючи моніторинг дотримання в Україні цифрових прав під час воєнного стану протягом лютого 2023 року, повідомляється на сайті ГО. 

Найбільше фейків і маніпуляцій супроводжували новини про постачання зброї Україні іноземними партнерами — на цю тему було виявлено 29 повідомлень. Ще 27 кремлівських вигадок зафіксовані як такі, що дискредитують Збройні сили. Загалом в інтернет-просторі було виявлено 159 дезінформаційних повідомлень на 25 тем. 

Результати моніторингу представлені в аналітичному звіті Війна у цифровому вимірі та права людини за лютий 2023 року. Це дев’ятий документ такого характеру за період повномасштабного вторгнення. 

Як і в попередні звітні періоди, експерти також виявили й систематизували інформацію про:

  • Кібератаки на державний сектор: минулого місяця їх було 22 028 194. Зокрема, хакери намагалися зламати сайти Міністерства культури та інформаційної політики України; Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також інтернет-ресурси медіа-проєкту про експедиції Україною Ukraїner.

  • Фішингові атаки: за даними Держспецзв’язку, їх нарахували 179 814.

  • Шахрайство в мережі: виявлено 9 схем, серед яких фейковий розіграш нібито від АЗК WOG та привласнення блогером донатів на ЗСУ. 

  • Кримінальні справи щодо свободи вираження поглядів: українські суди винесли 81 вирок, 36 з яких містять факти про можливе порушення цифрових прав.

Крім того, автори звіту дослідили проблеми блокування веб-ресурсів, проаналізували запити на отримання інформації, направлені через сайт «Доступ до правди», та виявили неправомірні відмови у наданні публічних даних. 

Дізнатися більше про результати моніторингу та ознайомитися з юридичним аналізом цифрових правопорушень можна тут

«Платформа прав людини» зареєстрована 2016 року. Її місія — захистити та розвивати права і свободи людини, сприяти становленню вільних та професійних ЗМІ, реалізувати освітню та просвітницьку діяльність для сприяння встановленню демократичного, громадянського суспільства в Україні.

На початку січня фахівці ППЛ опублікували аналітичний звіт про те, що не так із законодавством і практикою у сфері поширення незаконної інформації в інтернеті до та після початку повномасштабного вторгнення.

Також додамо, що цифрові права людини — це набір прав кожної людини на доступ до цифрових послуг та на використання комп'ютерів, мобільного зв'язку та інтернету для передачі інформації. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі права людини з режиму офлайн однаковою мірою повинні застосовуватись і онлайн.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду