Де українці можуть отримати психологічну допомогу. Перелік ресурсів від громадських і державних організацій

Де українці можуть отримати психологічну допомогу. Перелік ресурсів від громадських і державних організацій

14:43,
8 Лютого 2023
1866

Де українці можуть отримати психологічну допомогу. Перелік ресурсів від громадських і державних організацій

14:43,
8 Лютого 2023
1866
Де українці можуть отримати психологічну допомогу. Перелік ресурсів від громадських і державних організацій
Де українці можуть отримати психологічну допомогу. Перелік ресурсів від громадських і державних організацій
У МОЗ прогнозують, що психологічна допомога буде потрібна 15 мільйонам людей з України. Благодійний фонд «Діти героїв» підготував перелік ресурсів для допомоги.

Від лютого по жовтень 2022 року в Україні 4661 дитина залишилася без батьківського піклування. 250 із них — офіційно визнані сиротами або ж їхні батьки зникли безвісти. У МОЗ прогнозують, що психологічні наслідки війни позначатимуться на українцях впродовж 7-10 років і не оминуть дітей. Пережите ними під обстрілами, в окупації та через втрату близьких може призвести до значних психологічних проблем.

Підтримку психологічного здоров’я неповнолітніх надає благодійний фонд «Діти героїв», що опікується дітьми, які втратили батьків внаслідок війни. Головна психологиня фонду Марта Білик говорить про важливість прийняття психологічної допомоги:

«У всіх кризових, стресових, складних ситуаціях важливо, щоб біля дитини завжди був дорослий, кому можна довірити свої страхи, переживання та сум. Опікуни та рідні дітей зазвичай самі потребують психологічної підтримки, адже серед загиблих — їхні чоловіки, дружини, брати, сестри, діти. Перебуваючи в полоні власних почуттів, дорослі часто не помічають горювання дитини або ж не мають ресурсу чи знань для підтримки. У таких ситуаціях дитина може проживати подвійну втрату — фізичну (дорослого, що загинув) та втрату емоційного контакту з тими, хто залишився поруч. Тому важливо, щоб родини покладалися не лише на власні сили, але й передусім зверталися до професіоналів за комплексною допомогою, зокрема і психологічною», — пояснила психологиня. 

БФ «Діти Героїв» зібрав інформацію про безплатну психологічну допомогу, яку дорослі українці можуть отримати у профільних організаціях:

  1. Київський міський кризовий центр «Соціотерапія». Тут надають допомогу цивільним і військовим. Терапія триває місяць на стаціонарній основі.
  2. Lifeline Ukraine. Організація приймає запити від усіх громадян та допомагає людям у суїцидальних станах. Гаряча лінія: 7333
  3. БФ «Право на захист». Безплатну психологічну допомогу надають ВПО, волонтерам та організаціям.
  4. БФ «Сильні». Тут безплатну психологічну допомогу отримують люди, які після 24 лютого пережили сексуальне насильство. 
  5. На платформі «Veteran hub» допомагають військовим, ветеранам та їхнім родинам. Гаряча лінія: +38 067 348 28 68
  6. PIN (People in Need). В організації цілодобово надають першу психологічну допомогу. Гаряча лінія: 0 800 210 160
  7. Соціальний проєкт «Разом». 30 хвилин із психологом.
  8. Kellimni — психологічна допомога, чат з понеділка до п'ятниці з 10:00 до 14:00 
  9. PsyHelpUa — психологічна допомога онлайн 
  10. Гаряча лінія «Варто жити». Онлайн-допомога цивільним, військовим та їх родинам, а також онкохворим пацієнтам: 5522

За даними БФ «Діти героїв», станом на жовтень 2022 року по психологічну допомогу звернулися 650 тисяч українців. Безпосередньо у МОЗ прогнозують колосальну кількість осіб, яким вона знадобиться через війну. Йдеться про 15 мільйонів людей, 3-4 з яких потребуватимуть медикаментозного лікування. Непропрацьовані психічні порушення, особливо спричинені внаслідок війни, можуть трансформуватись у розлади сну та харчування, загострення залежностей, онкологічних станів, а також проблеми із серцем.

Благодійний фонд «Діти Героїв» опікується 1154 дітьми, які втратили одного або обох батьків внаслідок війни. Загалом фонд планує взяти під опіку 5000 дітей, тому активно шукає підопічних, щоб допомогти їм пережити втрату найрідніших та забезпечити необхідними речами.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду