«Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх трибуналу в Гаазі

«Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх трибуналу в Гаазі

12:07,
5 Березня 2022
2204

«Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх трибуналу в Гаазі

12:07,
5 Березня 2022
2204
«Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх трибуналу в Гаазі
«Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх трибуналу в Гаазі
«Опора» розпочинає масову фіксацію воєнних злочинів Російської Федерації в Україні.

Громадянська мережа «Опора» запускає збір доказів воєнних злочинів Росії для надання їх міжнародному прокурору в Гаазі.

«Кожен воєнний злочин РФ слід зафіксувати. Попри те, що обстріли мирних міст України ще тривають, уже зараз необхідно збирати докази для оперативного розслідування, яке проводить Міжнародний кримінальний суд у Гаазі», – говориться в заяві «Опори».

Мережа закликає безпосередніх свідків та жертв, а також усіх людей доброї волі вносити інформацію про воєнні злочини РФ у спеціальну онлайн-форму на ресурсі https://russiancrime.org. Зібрані дані будуть напряму передані міжнародному прокурору.

«Ми розпочинаємо масову фіксацію воєнних злочинів Російської Федерації в Україні. Долучитися може кожен — як безпосередні свідки й постраждалі, так і всі небайдужі, готові зафіксувати ці злочини згідно з правилами. Таким чином, усі внесені дані будуть надійно захищені, накопичені у відповідному форматі та оперативно й без змін передані як свідчення безпосередньо міжнародному прокурору. Заходь на сайт https://russiancrime.org та заповнюй онлайн-форму. Ми зобов’язані зафіксувати кожен снаряд, випущений у школу, садочок, приватні оселі, лікарні та інші цивільні об’єкти. Ми зобов’язані зафіксувати кожну кулю, випущену в кожну цивільну людину в Україні».

Що таке воєнні злочини? Це свідоме та грубе порушення правил ведення військових дій та міжнародного гуманітарного права. Вони, зокрема, спрямовані безпосередньо проти цивільного населення. Наприклад, воєнними злочинами є пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури; умисне вбивство, тортури, позбавлення волі цивільного населення; розташування та використання військ та техніки в житлових кварталах міста;насилля щодо медичного персоналу та медичної інфраструктури; використання окупантом цивільного одягу, одностроїв та емблем ЗСУ, поліції та інших служб Укрщаїни, емблем гуманітарних та медичних установ; умисні удари по будівлях, що мають релігійне, освітнє, культурне, наукове чи благодійне призначення, історичних пам’ятках, госпіталях і місцях зосередження хворих і поранених; захоплення майна та пограбування.

Як можна зафіксувати ці злочини? Це можуть бути фото та відео з місця подій, письмові та усні свідчення потерпілих або матеріальні свідчення (документи, залишки снарядів, гільзи, уламки речей, будівель).

Якщо у вас немає можливості заповнити форму, можна написати листа прокурору Міжнародного кримінального суду у Гаазі Каріму Хану на електронну пошту otp.informationdesk@icc-cpi.int. Писати можна в довільній формі будь-якою мовою, щоправда неструктуровані дані доведеться набагато довше опрацьовувати.

27 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна офіційно направила позов проти РФ до Міжнародного суду ООН у Гаазі з вимогою негайно притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Україна просить суд негайно наказати РФ припинити військові дії та призначити слухання вже наступного тижня. 

28 лютого прокурор кримінального Міжнародного суду в Гаазі Карім Хан заявив, що хоче якомога швидше почати розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.

2 березня після звернення 39 країн, робота зі збору доказів розпочалася. Зараз важливо оперативно та ретельно зафіксувати всі злочини Російської Федерації у межах військової агресії на території України.

Фото: Поліція Харківської області/Facebook

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Viktor
18:21 / 06.03.2022
Є бажання навчитися збирати та стати волонтером в цьому напрямку в критичних точках
Oleg Ovsyannykov
12:48 / 05.03.2022
Доброго дня пропоную льотчиків, артилеристів, операторів систем ГРАД армії РФ у полон не брати, а публічно вішати, як вішали посібників німців. І знімати це на відео із зачитуванням вироків.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду