Громадська організація «Батьки за вакцинацію» презентувала дитяче видання про важливість щеплення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Громадська організація «Батьки за вакцинацію» презентувала дитяче видання про важливість щеплення
Видання «Казка про те, як стати супергероєм» презентували 3 червня в пресцентрі Українського кризового медіа-центру, повідомила пресслужба ГО «Батьки за вакцинацію». Крім казки, брошура містить історичні факти про вакцинацію, розмальовку і календар щеплень, розповіла Ірина Андріяш, членкиня правління ГО «Батьки за вакцинацію» та модераторка заходу. Казка доступна також в аудіоформаті.
Авторка книги, письменниця Наталія Рибачик розповіла, що героїв казки вигадав Федір Лапій, кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань з курсом імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Платона Шупика, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію».
Письменниця Наталія Рибачик
«Чому корівки та бички? З латинської «вакцини» — «vaccinae» — перекладається як «коров`ячий». Саме завдяки коровам людство вперше винайшло вакцину від натуральної віспи й повністю подолало цю страшну хворобу. "Казка про те, як стати супергероєм" розказує про те, що кожен маленький українець може долучитися до подолання інфекційних хвороб і зробити цей світ безпечнішим», — пояснила Наталія Рибачик.
Брошура має 16 сторінок, перший наклад видання нараховує 1000 примірників, повідомили в організації. «Казку про те, як стати супергероєм» безкоштовно розповсюджуватимуть Україною організації-члени Коаліції за вакцинацію і Мережа агентів змін з вакцинації, яка представлена в 16 регіонах.
Фрагмент «Казки про те, як стати супергероєм»
Щодо рутинної вакцинації — наразі календар щеплення в Україні передбачає вакцинацію від 10 інфекційних хвороб, зазначив Федір Лапій. Він зауважив, що це мінімум, який існує у світі в календарях щеплень, адже є країни, які вакцинують від 15 – 17 хвороб.
Федір Лапій, кандидат медичних наук, голова правління ГО «Батьки за вакцинацію»
Федір Лапій також розповів, що до пандемії Україна почала виходити з вакцинальної кризи і нарощувати темпи щеплення, але з приходом пандемії рівень щеплення «просів» у порівнянні з 2019 роком на 20 – 30 %. «Це суттєво. Та завдяки активній позиції професійних асоціацій, міжнародних організацій, уряду ситуація контрольована. Ми усуваємо ці прогалини, і песимістичні пронози не справдилися. Не лише Україна зазнала впливу пандемії COVID-19 на рутинну імунізацію. У деяких країнах виникли затримки з поставками вакцин, оскільки відбувся перерозподіл кадрів та ресурсів. Крім того, люди боялися ходити в амбулаторії. Також не вистачало шприців для проведення вакцинації. Але в цілому з цим викликом країнам вдається справлятися», — пояснив голова правління ГО «Батьки за вакцинацію».
Нагадаємо, раніше громадський діяч Андрій Скіпальський розповів в інтерв'ю про загрози для медреформи, проблеми у сфері громадського здоров’я та свій досвід роботи на керівній посаді в Міністерстві охорони здоров’я.
«Детектор медіа» також писав про групи підтримки ГО «Афіна. Жінки проти раку», які допомагають онкохворим і їхнім рідним психологічно, емоційно та організаційно.
Фото: Український кризовий медіа центр, ГО «Батьки за вакцинацію»