Петиція Шабуніна про відставку Татарова набрала 10 тисяч підписів

Петиція Шабуніна про відставку Татарова набрала 10 тисяч підписів

14:10,
6 Травня 2021
2194

Петиція Шабуніна про відставку Татарова набрала 10 тисяч підписів

14:10,
6 Травня 2021
2194
Петиція Шабуніна про відставку Татарова набрала 10 тисяч підписів
Петиція Шабуніна про відставку Татарова набрала 10 тисяч підписів
Якщо до 26 червня петиція здобуде 25 тисяч підписів, то президент зобов'язаний її розглянути та відповісти.

Більше 10 тисяч українців підписалися під петицією на сайті Президента, повідомили на Facebook-сторінці ГО «Центр протидії корупції». Її ініціював 26 березня очільник організації, Віталій Шабунін. Він вимагає звільнити Олега Татарова з посади заступника голови Офісу президента.

Зазначається, що петиція — нагадування президенту про те, «що Олег Татаров отримав підозру від НАБУ за допомогу в розкраданні 81 млн грн на побудові житла нацгвардійцям». Автор петиції пише, нібито зловживаючи посадою, Олег Татаров «організував низку незаконних рішень» задля уникнення відповідальності.

«Під час Революції Гідності Татаров стверджував, ніби міліція "не використовує зброю", а мітингувальники загинули через поранення в потилиці, а значить стріляли в них не міліціонери, а "люди, які були поруч". Саме за цю брехню Олег Татаров отримав звання "Заслужений юрист України" від Віктора Януковича за особистим поданням міністра МВС Віталія Захарченка», — йдеться в тексті петиції.

Наразі на сайті президента серед петицій, збір підписів під якими триває, ініціатива Віталія Шабуніна має найбільше прихильників. 

Петиція на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України

Нагадаємо, у листопаді 2020 року на сайті президента опублікували відповідь на петицію про ліквідацію ОАСК, яка набрала більше 25 тисяч підписів.

Ініціатор петиції, журналіст Bihus.info Данило Мокрик і підписанти просили президента ініціювати відповідний законопроєкт про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва «у зв'язку із повною втратою авторитету — зокрема, через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро України в липні 2019 року та в липні 2020 року записів розмов керівництва цього суду, які свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію і практику неправосудності рішень».

13 квітня 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію ОАСК і створення Київського міського окружного адміністративного суду. Президент відзначив ініціативу як невідкладну.

Що потрібно зробити для ефективного перезапуску адмінсуду — «ЗМІ для змін» розповів Роман Маселко, колишній член Громадської ради доброчесності, член правління ГО «Автомайдан» та Фундації DEJURE.

Зображення ЦПК, скриншот petition.president.gov.ua

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду