Громадськість поскаржилася Раді Європи на затягування ухвалення закону про громадські організації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Громадськість поскаржилася Раді Європи на затягування ухвалення закону про громадські організації
Близько 60 громадських організацій України звернулися до Ради Європи з проханням звернути увагу на ситуацію з ухваленням нового закону «Про громадські організації». Вони висловлюють занепокоєння можливим відкладенням розгляду законопроекту на осінь. Про це ТК повідомили в партнерстві «Новий громадянин».
Підписанти звертають увагу на те, що впродовж 5 років депутати відмовлялись врегулювати проблеми громадських організацій і тепер існує небезпека чергового затягування ухвалення закону.
Громадські організації України нагадують, що у 2008 році Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, в якому визначив українське законодавство щодо громадських організацій таким, що порушує статтю 11 Конвенції про права людини, а саме право на об'єднання. У жовтні 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію № 1755 «Про функціонування демократичних інститутів в Україні», де закликала українську владу ухвалити новий закон «Про громадські організації».
Як відомо, з 9 травня Україна головує в Комітеті Міністрів Ради Європи. 21 червня на засіданні Парламентської асамблеї РЄ планується виступ Президента Віктора Януковича.
Як писала ТК, 17 травня Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про громадські організації» (№ 7262-1), авторами якого є народні депутати Юрій Мірошниченко, Андрій Шевченко, Леся Оробець та інші. Альтернативний законопроект № 7262, який ініціювали Володимир Мойсик, Володимир Карпук і Олег Гуменюк, у сесійній залі не підтримано.
Законопроект «Про громадські організації» має на меті спрощення реєстрації і діяльності ГО, які є основною базою громадянського суспільства. Чинне законодавство «Про об'єднання громадян» ставить завади громадській активності.
Ухвалення цього законопроекту дозволить громадським організаціям створюватися і діяти по-європейськи, зазначав у статті для ТК керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.
«Детектор медіа»