Правозахисні організації України відмовляться реєструватись як «іноземні агенти»

Правозахисні організації України відмовляться реєструватись як «іноземні агенти»

15:22,
17 Січня 2014
7363

Правозахисні організації України відмовляться реєструватись як «іноземні агенти»

15:22,
17 Січня 2014
7363
Правозахисні організації України відмовляться реєструватись як «іноземні агенти»
Правозахисні організації України відмовляться реєструватись як «іноземні агенти»

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група заявили, що після можливого підписання Віктором Януковичем закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№3879) їх організації не виконуватимуть норму закону, що стосується поняття «іноземний агент». Про це йдеться у офіційній заяві організацій.

 

Правозахисні організації вважають, що введення поняття «іноземний агент» завідомо псуватиме репутацію організацій  і викликатиме упередження ставлення до діяльності організацій серед громадян України.

 

«У зв'язку з цим ми заявляємо, що не збираємося в цій, не нами початій війні підписувати пакт про капітуляцію. Ми ніколи не погодимося, щоб органи влади витісняли нас у соціальне гетто і вішали нам на шию табличку з написом «іноземний агент», - подібно тому, як фашисти таврували жовтою зіркою Давида євреїв під час Другої світової війни», - йдеться у заяві організацій.

 

Також правозахисні організації припускають, що даний закон може бути використаний владою для політичної боротьби з опонентами під час президентських виборів у 2015 році.

 

«Ми розуміємо глибинну мотивацію цих обскурантистських дій правлячої коаліції - будучи в стані панічного страху в нинішній ситуації масового і організованого соціального протесту, вони мають намір за будь-яку ціну утримати свої привілеї в системі вибудованої за останні три роки неофеодальної структури влади і розподілу власності», - пишуть правозахисники.

 

У своїй заяві Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група закликають  й інші правозахисні організації приєднатись до їх заяви.

 

Далі «Детектор медіа подає текст заяви правозахисних організацій повністю:

 

«Заява правозахисних організацій України

 

Проголосований і в екстреному порядку підписаний 16 січня Закон України №3879,    означає, що Україна вступила в епоху реакції й обскурантизму.

 

Цей Закон прийнято з порушенням процедури підготовки, експертної оцінки і розгляду в законодавчому органі країни. Закон грубо порушує фундаментальні свободи совісті, поглядів, слова, інформації, зібрань, асоціацій, пересування, право власності та право на приватність, ігноруючи тим самим відповідні конституційні норми і статті Міжнародного пакту ООН про громадянські та політичні права й Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також статтю 22 Конституції України.

 

Особливо слід зазначити збагачення цим Законом сучасного юридичного словника новим терміном - "іноземний агент".  Під цю категорію підпадають ті суспільні об'єднання, "що отримують  грошові кошти чи інше майно від <іноземних > джерел..., а також  беруть участь, у тому числі в інтересах іноземних джерел, у політичній діяльності на території України". 

 

Простий лінгвістичний і юридичний аналіз останнього  речення, у якому розкривається правовий зміст терміна "іноземний агент",   дає підставу вважати, що відтепер будь-яка громадська організація, що одержує від іноземного фонду,   посольства,   організації чи фізичної особи грантову фінансову підтримку, здобуває цей  новий дискримінаційний статус. Закон вимагає від громадської організації його реєстрації і вводить санкції за відхилення від реєстрації.

 

Ми констатуємо, що цей закон порушує найважливіший принцип конституційного правопорядку - принцип верховенства права і порушує конституційні права громадян України й осіб без громадянства, що проживають на її території.

 

Термін "іноземний агент" за його змістом несе негативне значення клейма на тілі людини, від якого суспільству слід чекати погрозу, і тому така організація підлягатиме агресивному соціальному остракізму,   вигнанню і знищенню.

 

Подивимося правді в очі - це означає, що правляча коаліція оголосила війну громадянському суспільству.

 

У зв'язку з цим ми заявляємо, що не збираємося в цій не нами початій війні підписувати пакт про капітуляцію. Ми ніколи не погодимося, щоб органи влади витісняли нас у соціальне гетто і вішали нам на шию табличку з написом "іноземний агент", - подібно тому, як фашисти таврували жовтою зіркою Давида євреїв під час Другої світової війни.

 

Ми заявляємо, що погодитися в цьому випадку прийняти статус "іноземний агент" буде з нашої сторони образою пам'яті наших великих попередників - Олекси Тихого, Юрія Литвина, Валерія Марченка, Василя Стуса, В'ячеслава Чорновола, що віддали життя в боротьбі за права людини в Україні.

 

Ми розуміємо глибинну мотивацію цих обскурантистських дій правлячої коаліції - будучи в стані панічного страху в нинішній ситуації масового і організованого соціального протесту, вони мають намір за будь-яку ціну утримати свої привілеї в системі вибудованої за останні три роки неофеодальної структури влади і розподілу власності.

 

Усі ці нерозумні й недалекоглядні дії з боку правлячої коаліції мають одну мету - виграти вибори-2015. Ось чому вже сьогодні ця коаліція мобілізувала для боротьби з Майданом кримінальні сили і ставить під свої прапори організації з чорносотенною ідеологією погромників. Ці браконьєри української спільноти сьогодні взяли на приціл громадські організації, які без будь-яких витрат коштів державного бюджету створюють робочі місця і виробляють вагому частку валового внутрішнього продукту.

 

І ось чому суспільство змушене буде переходити до нових форм ненасильницького опору.

 

Микола Козирев, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

 

Запрошуємо правозахисні організації приєднуватися до цього звернення».

 

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Петя
15:39 / 17.01.2014
Чево уж там, бабло отрабатываете?- отрабатываете холуйки ,так что полезайте в кошелку
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду