УНЦПД підготував інструкцію, як громадським організаціям подати звітність про кінцевого бенефіціарного власника
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
УНЦПД підготував інструкцію, як громадським організаціям подати звітність про кінцевого бенефіціарного власника
До 11 жовтня усім громадським та благодійним організаціям потрібно оновити свої відомості про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) в Єдиний державний реєстр. Інформацію треба подати незалежно від того, чи вона потребує змін. Це наслідок наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», який набрав чинності 11 липня.
У публікації на сайті УНЦПД експерти умовно поділили процедуру подачі звіту на три кроки.
Крок 1. Зібрати необхідні документи
- Заповнити заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) — форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи — громадського формування — форма 4.
- Намалювати структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності.
- Нотаріально засвідчити копію документа, що посвідчує особу КБВ (паспорт громадянина України у формі книжечки), крім власників ID карток.
- Підготувати витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент.
Зразки заповнених заяв для подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ):
- Форма 2 — для благодійних організацій: КБВ наявний, КБВ відсутній;
- Форма 4 — для громадських об’єднань: КБВ наявний, КБВ відсутній.
Зразки структури власності юридичної особи:
а) при відсутності КБВ;
б) у разі наявності КБВ.
Крок 2. Звернутись до державного реєстратора
Керівник юридичної особи або уповноважена особа повинна особисто, або поштою (справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена) подати документи до:
- відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань за місцезнаходженням юридичної особи (для громадських об'єднань);
- до найближчого ЦНАПу (за умови надання такої послуги);
- до нотаріуса (для благодійних організацій).
Крок 3. Перевірити результат
На підтвердження прийому заяви та інших документів, державний реєстратор зобов'язаний видати заявнику Опис документів з кодом доступу до результатів вчинення реєстраційної дії.
За результатом вчинення реєстраційних дії, державний реєстратор надає повідомлення про вчинення реєстраційної дії, яке видається заявнику на руки або ж надсилається супровідним листом.
«І найважливіше, звісно, все це потрібно зробити до 11 жовтня! Штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи згідно ст. 166-11 КУпАП становитиме від 17 000 до 51 000 гривень», — наголосили в УНЦПД.
Нагадаємо, 23 лютого 2021 року в Україні запустили платформу для покращення правового поля для громадського і благодійного секторів.