«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керманичів РПЦ через підтримку агресії проти України

«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керманичів РПЦ через підтримку агресії проти України

14:10,
19 Квітня 2022
1377

«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керманичів РПЦ через підтримку агресії проти України

14:10,
19 Квітня 2022
1377
«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керманичів РПЦ через підтримку агресії проти України
«Євромайдан SOS» закликає накласти санкції на керманичів РПЦ через підтримку агресії проти України
«Євромайдан SOS»: Керівництво РПЦ має нести персональну відповідальність за вбивства мирного населення в Україні.

Ініціатива «Євромайдан SOS» закликає міжнародну спільноту накласти персональні санкції на керівництво Російської православної церкви через розпалювання ворожнечі та виправдання війни проти України.

«Євромайдан SOS» нагадує, що РПЦ активно підтримує російське військове вторгнення в Україну. Зокрема, патріарх Московський Кирилл (Гундяєв) публічно благословив російську армію на війну проти України, замовчував жахливі злочини росіян та поширював брехливі наративи російської пропаганди про нібито війну Заходу проти Росії.

«Більш того, саме РПЦ виступила розробником і головним пропагандистом квазі-релігійної концепції "Русского мира" – неоімперського проекту, який став ідеологічною основою агресії Росії проти України. Ця по суті шовіністична ідеологія заперечує існування українського народу як окремої нації, базується на викривлені богослов’я, переписуванні історії Київської Русі та Православ’я в Україні на користь Москви, поширює наративи про єдиний народ (російський, українській, білоруський) та намагається розширити експансію Росії, зокрема і РПЦ, на всі російськомовні регіони світу, незалежно від державних кордонів», – говориться в заяві.

«Євромайдан SOS» напередодні чергового конгресу Всесвітньої Ради Церков вважає за необхідне назвати представників Російської православної церкви, що відповідальні за розпалювання ворожнечі та виправдовування війни проти України, закликають до насильства та фактично підтримують російські спроби знищення народу України.

Ініціатива зауважує, що керівництво РПЦ має нести персональну відповідальність за загибель мирного населення в Україні, а саме:

  • Предстоятель Російської православної церкви, патріарх Московський Кирил (Владимир Михайлович Гундяев), 20.11.1946 р.н., громадянин Російської Федерації;
  • Керівник Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви, митрополит Волоколамський Іларіон (Григорий Алфеев, за прізвищем батька – Дашевский), 24.07.1966 р.н., громадянин Російської Федерації; 
  • Заступник керівника Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви, протоієрей Николай Балашов (Николай Владимирович Балашов), 13.12.1956 р.н., громадянин Російської Федерації;
  • Митрополит Псковський і Пороховський Російської православної церкви Тихон (Георгий Алексанрович Шевкунов), 02.07.1958 р.н., громадянин Російської Федерації, відомий як духівник Володимира Путіна та особа, наближена до спецслужб Росії;

«Євромайдан SOS» закликає:

  • Країни Європейського Союзу, США, Велику Британію та інші країни G7 накласти на вищевказаних релігійний діячів РПЦ персональні фінансові, економічні, міграційні та інші санкції, які б унеможливили розповсюдження ними ідеології «Русского мира», її подальшу пропаганду на міжнародній арені та виправдання збройної агресії Росії проти України;
  • Всесвітню Раду Церков зупинити контакти з названими релігійними діячами РПЦ та на запланованій асамблеї ВРЦ у Німеччині розглянути питання про виключення зі свого складу Російської православної церкви та засудити квазірелігійну ідеологію «Русского мира».

Російська православна церква представлена в Україні своєю самоврядною частиною, яка носить назву Українська православна церква (Московського патріархату).

Після надання у 2019 році автокефалії Київській митрополії у складі Константинопольського патріархату, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що з канонічної точки зору УПЦ (МП) в Україні більше не існує. 

Також у Константинополі вже не вважають митрополита Онуфрія «митрополитом Київським». Патріарх Варфоломій вважає єдиною канонічною автокефальною церквою на території України Православну церкву України на чолі з митрополитом Київським Епіфанієм.

Колаж: «Євромайдан SOS»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду