ЦЕДЕМ презентував цифровий інструмент моніторингу за виконанням Карти правових реформ для громадянського суспільства
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ЦЕДЕМ презентував цифровий інструмент моніторингу за виконанням Карти правових реформ для громадянського суспільства
Інструмент розробила та презентувала команда Центру демократії та верховенства права. Він має форму інтерактивної хмарної дошки на платформі trello.com. Розділи відображають стан виконання 370 рекомендації Карти правових реформ. Нагадаємо, її створили у 2020 році понад 250 представників громадського сектору та експертів. Документ має 160 сторінок, для швидшого ознайомлення запропонували стислу інфографіку.
Дошка містить тематичні колонки (стовпці): інформація про Карту, новини та анонси, статус виконання всіх розділів і проблем Карти.
Експерт Центру Артем Коновалов розповів, що кожна колонка має змінні стікери, які відображають деталі. Наприклад, анонс події містить напілку з дедлайном, а пункт про запропоноване правове рішення показує мітки про необхідні для ухвалення документи. Якщо клікнути на вікно проблеми, можна дізнатися більше про історію питання, агентів змін і рекомендації з розв'язання.
Регіональні активісти мають змогу внести в таблицю дані про те, як пункти Карти впроваджують на місцях.
Надалі у ЦЕДЕМ планують оновлювати дошку, а також створити коаліцію для адвокації рекомендацій Карти правових реформ для громадянського суспільства.
Нагадаємо, експерти моніторингу «Барометр ОГС: оцінка середовища для громадянського суспільства у країнах Східного партнерства» констатували, що за рік відбулися незначні зміни в правовому полі для ОГС, а реальні умови для їхньої роботи в Україні поступово погіршуються.
У кінці жовтня завершилися регіональні обговорення проєкту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства 2021-2025.
Раніше прем'єрміністр Денис Шмигаль заявив, що формування ефективного громадянського суспільства — ключовий виклик для нього. Голова Кабміну публічно підтримав пропозицію щодо участі громадськості в розробці та реалізації нової Нацстратегії.
Також у Києві презентували чат-бот Fight Back для допомоги активістам і журналістам, які зазнали нападів.