Допити в СБУ за записи в соцмережах про Євромайдан не мають законного підґрунтя – Євген Захаров

10:22,
1 Січня 2014
12422

Допити в СБУ за записи в соцмережах про Євромайдан не мають законного підґрунтя – Євген Захаров

10:22,
1 Січня 2014
12422
Допити в СБУ за записи в соцмережах про Євромайдан не мають законного підґрунтя – Євген Захаров

Виклики і допити в СБУ за записи у соціальних мережах не мають законного підґрунтя, адже жодним законом України не визначено, що таке інформаційна безпека. Про це у коментарі журналістам розповів голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, пише сайт «Спротив».

 

«Усі ці виклики та допити - це ненормально. Варто дізнатися, за який саме допис викликали активістку Катерину Коротченко. Якщо її пости порушували питання зміни влади чи національної безпеки, то цей виклик хоч чимось обумовлений», - зазначив правозахисник.

 

На його думку, ця так звана «профілактика» від СБУ незаконна і має на меті охолодити активістів.

 

«Зрозуміло, що варто розглядати кожен випадок окремо, однак в загальному така практика є незаконною. Справа в тому, що в Україні жодним законом не визначено, що таке інформаційна безпека. Служби лише на свій розгляд визначають, що є добре чи зле», - наголосив юрист.

 

Євген Захаров зазначив, що у контррозвідці діє спеціальний підрозділ щодо захисту інформаційної безпеки. І те, що зараз відбувається із викликами користувачів Facebook, це є робота саме цього підрозділу.

 

«Якщо вони вважають, що інформація є шкідливою, одразу намагаються прикрити джерело цієї інформації. Проте наголошую ще раз, що законом не визначено, що саме є інформаційною безпекою в Україні, тому те, що захищає СБУ, можна ставити під дуже великий сумнів», - підсумував правозахисник.

 

Нагадаємо, на 30 грудня 2013 року активістку Євромайдану у Запоріжжі Катерину Коротченко викликали до СБУ за записи у Facebook, але потім відомство відмовилося від своїх намірів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду