СБУ передумало викликати Катерину Коротченко через її дописи у Facebook

15:10,
31 Грудня 2013
8789

СБУ передумало викликати Катерину Коротченко через її дописи у Facebook

15:10,
31 Грудня 2013
8789
СБУ передумало викликати Катерину Коротченко через її дописи у Facebook

СБУ заперечує інформацію про виклик на допит активістки Катерини Коротченко за повідомлення на її сторінці у Facebook із закликом до збройного повстання в Запорізькій області, пише «Українська правда» з посилання на «Українські новини».

 

У документі наголошується, що 25 грудня близько 10:35 Катерина Коротченко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook розмістила пост з фотографіями журналістки Тетяни Чорновол, підписаний наступними словами: «Давайте надалі мирно стояти, створювати надзвичайно важливі об'єднання "Майдан", поки нас всіх не вб'ють. Ось до чого призводять мирні протести. Тут вже не протести потрібні, а революція - зі зброєю і боротьбою».

 

Далі, з інтервалом 10 хвилин, Коротченко розмістила наступний пост, підтриманий низкою інших користувачів, такого змісту: «Хто підкаже, де в Запоріжжі можна записатися на уроки стрільби?»

 

Близько 17:50 був розміщений запис: «Шановні українські чоловіки, очевидно, настав час брати зброю, ви як думаєте

 

Співробітники СБУ зв'язалися телефоном з Коротченко для дачі пояснень.

У ході розмови активістка сказала, що у своїх висловленнях вона намагалася звернути увагу представників правоохоронних органів до дієвого захисту законних прав і інтересів громадян і суспільства, і не мала на меті здійснювати заклики, спрямовані саме на насильницьку зміну або скинення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

 

Вона також погодилася прийти в управління СБУ в Запорізькій області для дачі більш розширених показань за цим фактом.

 

Однак 26 грудня зазначені записи були вилучені зі сторінки Коротченко, у зв'язку із чим необхідність дачі показань відпала.

 

Раніше повідомлялося, що  30 грудня в управління СБУ в Запорізькій області для дачі показань була викликана активістка Коротченко за розміщення постів на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook із закликом до збройного повстання.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду