45% українців вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано у 2021 році, 46% — що ні (опитування)

45% українців вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано у 2021 році, 46% — що ні (опитування)

16:50,
21 Грудня 2020
3104

45% українців вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано у 2021 році, 46% — що ні (опитування)

16:50,
21 Грудня 2020
3104
45% українців вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано у 2021 році, 46% — що ні (опитування)
45% українців вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано у 2021 році, 46% — що ні (опитування)
Українці мають переважно негативні очікування щодо розвитку соціально-економічної ситуації в країні у 2021 році.

Такі результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 5 до 13 грудня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Методом особистого інтерв'ю face-to-face дослідники провели 2004 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 131 населеному пункті України. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

45% опитаних вважають, що епідемію коронавірусу буде подолано в 2021 році, 46% — що ні. Лише 15% вважають, що гривня стане більш стабільною, 25% очікують зростання добробуту, 12% вважають можливим зменшення тарифів.

Негативні очікування в українців і щодо настання миру на Донбасу, покращення ситуації з верховенством права та зниження рівня злочинності. Близько 20% вірять, що 2021 року на Донбасі запанує мир. У покарання корупціонерів і зниження рівня злочинності вірять 10% громадян. 18% очікують у 2021 році покращення ситуації зі справедливим правосуддям.

Значно більше українців вірять у кадрові зміни в органах влади. 25% вважають, що у 2021 році можливі дострокові вибори Президента, 33% вважають можливими дострокові вибори Верховної Ради, 39% вважають, що протягом 2021 року може змінитися уряд.

2020-й запам’ятається роком поганих подій. Лише 16% респондентів назвали позитивними ті події, які вони вважають головними подіями року. Для порівняння, у 2019 році головну подію року (переважно це були парламентські та президентські вибори) вважали позитивною 58%.

«Подією 2020 року» 43% українців назвали епідемію коронавірусу. Безумовно негативною подією року опитані назвали і війну на Донбасі. Весняний карантин подією року назвали 12%, при цьому ця подія також одностайно оцінена як негативна. Чи не єдиною позитивною подією назвали будівництво автошляхів у рамках «Великого будівництва» (тільки 5% вважають будівництво доріг негативом).

Головною подією року у світі більшість українців (38%) також назвали початок епідемії коронавірусу. Світові події 2020 року в сприйнятті українців також лишилися здебільшого негативними – тільки 17% громадян назвали події року позитивними.

Народний рейтинг «Невдаха року» очолили чинний президент України і його попередник: 28% віддали першість Володимиру Зеленському, 14% — Петрові Порошенку, решту згадують менш ніж 5%. Дослідники акцентували, що минулоріч чинного президента політиком року вважали 46% українців.

Нагадаємо, у ДІФ також дослідили думку громадян про права людини і їх дотримання в Україні.

Інше дослідження Фонду показало, що українці підтримали більшість карантинних обмежень, запроваджених урядом навесні 2020 року.

Також опитування 2020 року продемонстрували, що 57% українців вважають, що в майбутньому в Україні говоритимуть переважно державною мовоюнайбільше українців непокоїть на місцях поширення наркотиків, нетверезі водії, хулігани. У ході дослідження також з'ясували, що українці не довіряють жодному правоохоронному органу країни.

Згідно з іншим дослідженням Фонду «Демократичні ініціативи», 84% громадян підтримали би незалежність України на гіпотетичному референдумі.

Обкладинка і діаграми ДІФ

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду