Центр протидії корупції добивається персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського

Центр протидії корупції добивається персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського

12:04,
19 Жовтня 2020
6142

Центр протидії корупції добивається персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського

12:04,
19 Жовтня 2020
6142
Центр протидії корупції добивається персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського
Центр протидії корупції добивається персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського
Активісти направили низку звернень в українські та закордонні фінансові, правоохоронні та контролюючі структури в рамках проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом.

Про це повідомив голова ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін на своїй фейсбук-сторінці.

За його словами, «ЦПК» надіслав звернення до Офісу контролю іноземних статків Міністерства фінансів США, прокуратури Словаччини, словацького банку Tatra, а також заяви в українські правоохоронні та контролюючі органи (НАЗК, НАБУ, Генпрокуратуру, СБУ, ОГП).  

Активіст написав, що листи містять зафіксовані відомості про Олександра Дубінського та низку вимог. Зокрема провести повну перевірку декларації народного депутата, відкрити кримінальне провадження за недостовірне декларування, легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом, ухилення від сплати податків, а також за статтею 111 Кримінального кодексу (державна зрада).

У блозі на «Українській правді» виконавча директорка «ЦПК» Дар'я Каленюк зазначила, що такий «експериментальний» підхід застосовують до парламентарів із антизахідною та прокремлівською риторикою. Перший крок — підготовка досьє, а другий — написання скарг у відповідні органи за «індивідуальним підходом» залежно від фактів у досьє. Наразі на сайті проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом оприлюднені досьє Олександра Дубінського, Ігоря Палиці та Віктора Медведчука.

Наразі Олександр Дубінський публічно не коментував ситуацію. Натомість 21 жовтня має відбутися пресконференція адвокатки нардепа — Тетяни Костіної — на тему «Новий етап інформаційної війни проти Олександра Дубінського». «Для бигусятины, шабунятины и шустерятины, которая устраивает фейковое шоу про фейки, напоминающее неуклюжий шабаш в эфире, сообщаю, - ваш цирковой номер заранее обречён на провал», - так пан Дубінський анонсував цю пресконференцію у фейсбуку.

Нагадаємо, журналісти Bihus.Info знайшли медіаплан Олександра Дубінського з дискредитації Майдану; нардеп назвав його фейком. В «1+1 медіа» (де працював Олександр Дубінський) заявили, що не можуть перевірити достовірність розслідування Бігуса.

Перед виходом розслідування Bihus.info Олександр Дубінський опублікував звинувачення на адресу керівника Bihus.info Дениса Бігуса, що той приховує кошти організацій, вкладає їх у цінні папери заради власного збагачення, привласнює пожертви чи гранти й навіть краде зарплатню у працівників. В інтерв'ю «Детектору медіа» Денис Бігус відкинув закиди народного депутата і сказав, що цінні папери купував не за грантові кошти. На його думку, звинувачення Олександра Дубінського є частиною загальної атаки на громадський сектор і донорські організації.

Раніше, у травні 2020 року, Денис Бігус розповів, що Олександр Дубінський кілька років мав громадську організацію та отримував гранти від агентства США з міжнародного розвитку USAID. Натомість зараз політик воює з ГО, незручними чиновниками та посадовцями, називаючи їх «соросятами» та «грантожерами», щоб дискредитувати їхню діяльність.

Крім того, 29 травня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт Олександра Дубінського щодо прозорості діяльності громадських об'єднань з іноземною підтримкою. Нардеп запропонував низку вимог і обмежень для представників ГО, якщо більше половини їхнього фінансування надходить з-за кордону. Детальніше читайте тут і тут.

27 липня Верховна Рада зареєструвала ще один законопроєкт пана Дубінського, який стосується оприлюднення інформації про фінансування ГО, які отримують понад 50% фінансування з-за кордону.

Фото: ЦПК

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду