Офіс генпрокурора за заявою Центру протидії корупції відкрив провадження щодо ймовірної держзради Дубінського
Офіс генпрокурора за заявою Центру протидії корупції відкрив провадження щодо ймовірної держзради Дубінського
Офіс Генерального прокурора за рішенням суду почав досудове розслідування щодо ймовірної державної зради народного депутата Олександра Дубінського. Відомості в єдиний реєстр досудових розслідувань внесли 24 листопада. Скриншоти документів оприлюднила у Facebook виконавча директорка ГО «Центр протидії корупії» (ЦПК) Дар'я Каленюк.
Раніше Печерський районний суд Києва за скаргами ЦПК зобов’язав генеральну прокурорку України Ірину Венедіктову відкрити кримінальні провадження щодо ймовірного вчинення державної зради народними депутатами Олександром Дубінським і Андрієм Деркачем. ЦПК звернувся до Офісу генпрокурора із заявами про ймовірний злочин нардепів у жовтні 2020 року, однак у відкритті проваджень відмовили.
У ЦПК пояснили, що під час спільної пресконференції Дубінський та Деркач заявили про необхідність розслідування нібито корупції тоді ще кандидата, а нині обраного президента США Джо Байдена. Вони також ініціювали створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді. У ЦПК вважають, що такі дії можна розцінювати як державну зраду, зважаючи на стратегічні стосунки України і США.
Як писав ДМ, активісти ЦПК направили низку звернень в українські та закордонні фінансові, правоохоронні та контролюючі структури в рамках проєкту #ЗробимоЇхВізиРазом. Вони добиваються персональних санкцій з-за кордону для нардепа Дубінського.
Нагадаємо, журналісти Bihus.Info знайшли медіаплан Олександра Дубінського з дискредитації Майдану; нардеп назвав його фейком. В «1+1 медіа» (де працював Олександр Дубінський) заявили, що не можуть перевірити достовірність розслідування Бігуса.
Перед виходом розслідування Bihus.info Олександр Дубінський опублікував звинувачення на адресу керівника Bihus.info Дениса Бігуса, що той приховує кошти організацій, вкладає їх у цінні папери заради власного збагачення, привласнює пожертви чи гранти й навіть краде зарплатню у працівників. В інтерв'ю «Детектору медіа» Денис Бігус відкинув закиди народного депутата і сказав, що цінні папери купував не за грантові кошти. На його думку, звинувачення Олександра Дубінського є частиною загальної атаки на громадський сектор і донорські організації.
Раніше, у травні 2020 року, Денис Бігус розповів, що Олександр Дубінський кілька років мав громадську організацію та отримував гранти від агентства США з міжнародного розвитку USAID. Натомість зараз політик воює з ГО, незручними чиновниками та посадовцями, називаючи їх «соросятами» та «грантожерами», щоб дискредитувати їхню діяльність.
Крім того, 29 травня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт Олександра Дубінського щодо прозорості діяльності громадських об'єднань з іноземною підтримкою. Нардеп запропонував низку вимог і обмежень для представників ГО, якщо більше половини їхнього фінансування надходить з-за кордону. Детальніше читайте тут і тут.
27 липня Верховна Рада зареєструвала ще один законопроєкт пана Дубінського, який стосується оприлюднення інформації про фінансування ГО, які отримують понад 50% фінансування з-за кордону.
Фото з відкритих джерел