
У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У США відбулася інформаційна кампанія щодо повернення викрадених Росією українських дітей


В американській телепрограмі «Fox & Friends» протягом кількох тижнів транслювали соціальний ролик, який закликає адміністрацію Дональда Трампа допомогти повернути 19 546 українських дітей додому. Відповідна публікація також була надрукована у газеті New York Post. Про це у коментарі «Детектору медіа» розповіла співзасновниця ГО «Resilience Ukraine» Інга Вишневська.
Соціальний ролик було створено на замовлення американсько-українського фонду «Razom for Ukraine» за підтримки української громадської організації «Resilient Ukraine». Над відеороботою працював режисер Дмитро Шмурак і творча команда «Manifest production».
«Цей ролик вже є частиною ширшої кампанії, яка включає широке залучення громадськості та різні компоненти. Для громадськості працює наш веб-сайт (releasethekids.com), аби американці могли зателефонувати своїм членам Конгресу. Ми розмістили також кампанію в New York Post, улюбленій газеті Президента Трампа, привертаючи увагу до цієї проблеми. Ми допомагаємо демонстрантам по всій країні зробити так, щоб їхні голоси були почуті, надаючи їм необхідні інструменти та інформацію щодо цієї критичної проблеми. Ми також працюємо приватному порядку, продовжуємо говорити з представниками уряду США обох партій у Конгресі, а також у виконавчій владі про необхідність повернути українських дітей додому. Вже зараз», - сказав Даніел Бальсон, директор із взаємодії з громадськістю команди адвокації «Razom for Ukraine».
Своїм роликом команда «Razom for Ukraine» хотіла показати американцям картинку, відмінну від тієї, яку вони щоденно бачать в інфопросторі.
«Україна фігурує в американських новинах досить часто — хоча зараз і менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Але американці постійно бачать картинки розбомблених вулиць, спалених житлових будинків і людей у розпачі. Ми хотіли показати їм іншу картинку. І ми хотіли дати їм відчути нормальність, яку пам’ятають українці.
Зображення вчителя, що йде до школи є доречним і зрозумілим у будь-якому американському місті чи селищі. І через призму зрозумілого американцю відеоряду, ми далі показуємо, що нормальність може бути порушена. Ми змушуємо задуматися, що означає, коли нормальність зникає. І за 30 секунду українській творчій команді вдалося цього досягнути!», — сказав у коментарі Bazilik Media Даніел Бальсон, директор із взаємодії з громадськістю команди адвокації «Razom for Ukraine».
У коментарі медіа Даніел Бальсон додав, що його команда продовжує говорити з представниками обох партій у Конгресі США, а також з виконавчою владою про необхідність повернути українських дітей додому «вже зараз».
Нагадаємо, що понад півтора мільйона українських дітей зараз перебувають в окупації, а отже під постійною загрозою депортації та примусового переміщення на територію РФ. Про це йшлося на другому засіданні Парламентської мережі з питань становища українських дітей під час сесії ПАРЄ в Страсбурзі.
Представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна навела дані Національного інформаційного бюро, за якими 19 546 українських дітей вже були депортовані і примусово переміщені до РФ.
Водночас за твердженням російської влади, від початку повномасштабного вторгнення з України вже було «евакуйовано» понад 700 тисяч дітей.
Фото: скриншот ролика