Громадські організації співпрацюватимуть з Офісом генпрокурора для розслідування воєнних злочинів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Громадські організації співпрацюватимуть з Офісом генпрокурора для розслідування воєнних злочинів
Низка правозахисних громадських організацій та Офіс генерального прокурора підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Про це повідомляється на сайті одного з підписантів — Інституту масової інформації.
Підписання відбулося 6 вересня під час Стратегічної сесії Міжнародної ради експертів при ОГП, яка вже два роки працює в оновленому форматі і на сьогодні налічує понад 80 громадських організацій та 140 експертів.
За інформацією ІМІ, метою Меморандуму є оформлення принципів співпраці між громадськими організаціями та ОГП та впровадження стандартів взаємодії органів прокуратури з інститутами громадянського суспільства у питаннях притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні воєнних злочинів.
Як пише «Опора», меморандум має на меті також впровадити стандарти міжнародного гуманітарного права, зокрема норм Римського статуту, в українське кримінальне і процесуальне законодавство.
Співпраця організацій з ОГП передбачає обмін наявною інформацію щодо воєнних злочинів, проведення регулярних робочих зустрічей у межах діяльності Міжнародної ради експертів з питань розслідування воєнних злочинів, а також взаємну допомогу в адвокаційних кампаніях, розробці навчальних програм та стандартів діяльності прокурорів для розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.
Директорка ІМІ Оксана Романюк назвала Меморандум важливим кроком у розслідуванні воєнних злочинів проти журналістів, які здійснюють російські окупанти. «Сподіваємося, що співпраця з ОГП дозволить нам підвищити ефективність документування та притягнення до відповідальності винних, що є надзвичайно важливим для відновлення справедливості та захисту прав журналістів, які працюють у надскладних умовах війни», — додала Оксана Романюк.
«Продовжуємо об'єднувати наші зусилля з організаціями громадянського суспільства заради головної мети – посилення захисту прав людини в умовах збройної агресії, що триває. Високо цінуємо особистий внесок кожного з учасників нашої ініціативи», — прокоментував генеральний прокурор Андрій Костін.
Серед підписантів меморандуму є:
- Медійна ініціатива за права людини,
- Мережа правового розвитку
- Українська Гельсінська спілка з прав людини
- Громадянська мережа «Опора»
- ICUV — International Centre for Ukrainian Victory
- Truth Hounds
- Платформа прав людини
- Ла Страда–Україна
- Центр Суспільних Ініціатив «Перспектива»
- Інститут законодавчих ідей
- Центр прав людини Zmina
- Інститут Масової Інформації
- Юридична сотня
- Всеукраїнський громадський Центр «Волонтер»
- Фонд підтримки фундаментальних досліджень
- Українська фундація правової допомоги
- Мінзмін
- Харківська правозахисна група
- Regional Center for Human Rights
- Українська асоціація міжнародного права,
- Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем».
Фото: підписанти Меморандуму / Офіс генпрокурора