Волонтерський OSINT-підрозділ допоміг розвідспільноті Molfar виявити 61 російського пропагандиста
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Волонтерський OSINT-підрозділ допоміг розвідспільноті Molfar виявити 61 російського пропагандиста
Випускники Центрів готовності цивільних від Фонду Сергія Притули долучилися до розширення реєстру «Іноземні пропагандисти режиму РФ», який веде OSINT-агенція Molfar, повідомили на сайті фонду. Проєкт спрямований на публікацію інформації про персон, що поширюють російські наративи у світі.
«Для команди осінтерів надзвичайно важливо було продовжити пошук іноземних пропагандистів, адже Росія і далі активно використовує цей інструмент по всьому світу. Знаючи особливості їхньої роботи та комунікації, ми вже мали критерії відбору "рупорів". Наприклад: чи використовує ця особа заклики до перемир'я, але не на умовах України, або виправдовування російської агресії; також вони не називають Росію агресором, а кажуть про провину "обох сторін", те, що війна була вигідна заходу, або "не все так однозначно". Прямий наслідок оприлюднення імен проросійських пропагандистів — соціальний і політичний тиск, удар по репутації, зменшення ваги їхніх висловлювань для населення країн-партнерів», — прокоментував Максим Франчук, аналітик OSINT-агенції Molfar.
Нагадаємо, волонтерський проєкт «Центр готовності цивільних» — це навчання актуальних під час війни знань. Воно проходить у понад 50 громадах 17 областей України. Серед 35 тем є курси з протидії ІПСО та основ OSINT. Їх ЦГЦ проводять спільно з фахівцями Molfar.
- Читайте також: Військова справа для мирних людей. Чого навчають у Центрах готовності цивільних від Фонду Притули
Повідомляється, що учасникам тренінгів від ЦГЦ по всій Україні запропонували стати волонтерами та долучитися до аналізу відкритих даних. Після відбору більше 75 членів волонтерської групи пройшли поглиблене навчання. У команді OSINT-підрозділу нині представники Полтавської, Черкаської, Тернопільської, Львівської, Вінницької, Чернівецької, Київської, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської областей.
«Відстежуючи перебіг російсько-української війни, ми зрозуміли, що можемо реально підсилити напрям протидії інформаційно-психологічним спецопераціям ворога зусиллями випускників ЦГЦ. Крім тренінгів про стрілецьку справу, домедичну допомогу, підготовку до мобілізації, керування квадрокоптерами, комунікації з військовими та решти, з'явилися заходи про методики OSINT та протидію ІПСО. Це дає більше розуміння українцям, як росіяни намагаються окупувати свідомість людей у світі, і підказує реальні інструменти, як цьому протидіяти, розвінчувати пропаганду за допомогою аналізу відкритих даних», — сказав національний координатор проєкту Центрів готовності цивільних Олексій Сердюков.
Нині представники ЦГЦ та Molfar працюють над новим закритим проєктом у співпраці з державними органами.
Нагадаємо, у липні Центр готовності цивільних відзначив першу річницю роботи. За цей час в рамках проєкту провели понад 1200 тренінгів по всій Україні. Їх пройшли вже більше 22 000 людей.
Детальніше про досягнення проєкту Molfar та розвідку за відкритими даними російських воєнних злочинів Артем Старосєк розповів в інтерв'ю.