Письменник та журналіст Станіслав Асєєв отримав премію за захист прав людини в Україні та за її межами
Письменник та журналіст Станіслав Асєєв отримав премію за захист прав людини в Україні та за її межами
Український письменник і журналіст Станіслав Асєєв отримав премію за мужність імені Діани Ортіс (Dianna Ortiz Award for Courage), повідомив керівник видавництва Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба у твіттері. Про це пише Суспільне.
«Вітаю Станіслава Асєєва з отриманням премії імені Діани Ортіс за мужність від Heartland Alliance за його захист прав людини в Україні та за її межами! Пишаюся тим, що є видавцем його книг», — написав Коцюба.
Congrats to @AseyevStanislav on receiving Dianna Ortiz Award for Courage from @heartlandhelps for his advocacy of human rights in Ukraine & beyond! So proud to be the publisher of his books! @HURI_Harvard @Harvard_Press @HarvardUPLondon pic.twitter.com/LpDMG46lEC
— Oleh Kotsyuba (@Oleh_Kotsyuba) May 24, 2023
Організація Heartland Alliance працює над просуванням прав людини та відстоюванням людської гідності.
Нагадаємо, у 2017 році український журналіст Станіслав Асєєв робив репортажі для «Радіо Свобода» з територій ОРДО, підконтрольних терористичній організації «ДНР». Він підписувався псевдонімом, та одного разу йому не вдалося пройти «перевірку документів».
Після арешту журналіст протягом 28 місяців перебував у концтаборі, став свідком катувань і моральних звірств.
Вийшовши на волю, Станіслав Асєєв видав книгу «"Світлий Шлях": Історія одного концтабору». Згодом письменник виступив консультантом фільму «Відблиск» Валентина Васяновича, де йдеться про українських військовополонених, а також зіграв у ньому роль співробітника ФСБ.
У вересні минулого року Асєєв заснував фонд «Ініціатива справедливості» (JIF), що виплачуватиме нагороду за інформацію про російських терористів.
У листопаді 2022-го книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали англійською мовою. У перекладі вона має назву «The Torture Camp on Paradise Street» («Концтабір на Райській вулиці»).
Фото: Суспільне