«Рух Чесно»: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк програла суд громадському активісту

«Рух Чесно»: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк програла суд громадському активісту

09:14,
21 Березня 2023
1469

«Рух Чесно»: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк програла суд громадському активісту

09:14,
21 Березня 2023
1469
«Рух Чесно»: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк програла суд громадському активісту
«Рух Чесно»: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк програла суд громадському активісту
Депутатка подавала позов проти Георгія Могильного про захист честі, гідності та ділової репутації.

Голова політичної партії «Слуга народу» та керівниця комітету ВР з питань організації державної влади Олена Шуляк програла позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Вона позивалася проти громадського активіста Георгія Могильного, пише «Рух Чесно».

Експерт з аналізу конфлікту забудов Георгій Могильний виступає проти незаконної забудови та недоброчесних забудовників, а також проти спроб законотворців напрацювати законодавчу базу, яка може бути вигідна саме забудовникам.

У вересні Олена Шуляк звернулася з позовом, в якому просила суд зобов’язати Могильного видалити пост у  мережі фейсбук та спростувати наведену в ньому інформацію. У цьому пості громадський активіст критикував законопроєкт №5091 про захист інвесторів, який, за його словами, «насправді розроблений в інтересах будівельної мафії і не захищає інвесторів». Могильний зазначав, що у створенні та прийнятті цього проєкту активну роль відігравала саме Шуляк.

Судовий розгляд справи тривав понад півроку, і 15 березня суд залишив позов Шуляк без задоволення. Проте Георгій Могильний зазначає, що, швидше за все, в апеляції рішення може бути протилежним.

«Я настільки здивувався, що тричі перечитав, перш ніж повірив своїм очам – вчора суддя Василь Волошин із Шевченківського райсуду Києва залишив без задоволення позов голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк до мене. Зрозуміло, що може бути апеляція від Шуляк і фінальне рішення стане прямо протилежним, але поки що я трохи відчув себе як в Європі, дивлячись на численні використання декларацій і резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи і рішень Європейського суду з прав людини», — написав Георгій Могильний на своїй сторінці у фесбук.

У висновку суду, дійсно, міститься багато посилань на міжнародне законодавство та практику, а у рішенні зазначається: «Враховуючи публічний статус позивачки та те, що поширена інформація стосувалася її публічної діяльності та мала суспільний інтерес, а отже, остання повинна бути терпимою до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб, суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв'язок доказів у їх сукупності, приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову».

Рішення Шевченківського районного суду не набрало законної сили, його можна оскаржити в апеляції.

Раніше повідомлялось про те, що «Рух Чесно» та низка інших організацій в грудні минулого року звернулись до президента України з вимагою не підписувати законопроєкт №5655, головною авторкою якого є лідерка партії«Слуга норода» Олена Шуляк. Петиція із вимогою ветувати законопроєкт №5655 набрала понад 25 000 голосів за менш ніж добу від її створення. Проти цього законопроєкту висловилися також у зверненні міських, селищних, сільських голів від 13 грудня.

Фото: пресслужба «Слуги народу»

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду