Мін'юст ігнорує запит «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій

Мін'юст ігнорує запит «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій

16:32,
29 Грудня 2022
901

Мін'юст ігнорує запит «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій

16:32,
29 Грудня 2022
901
Мін'юст ігнорує запит «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій
Мін'юст ігнорує запит «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій
Міністерство юстиції понад місяць ігнорує запит Руху «Чесно» щодо конфіскації майна проросійських партій.

Це суперечить закону «Про доступ до публічної інформації», адже відповідь на інформаційний запит мають надати впродовж 5 робочих днів. 

Лише якщо опрацювання такого запиту вимагає більше часу, то строки можуть збільшити до 20 днів. Втім, надісланий ще 21 листопада запит так і залишився без відповіді.

«Я вважаю, що Мін'юст умисно ігнорує мій запит, і маю на це одразу кілька причин. По-перше, на ту ж електронну пошту, але на два тижні пізніше, я відправляв інший інформаційний запит, і відповідь отримав вчасно. По-друге, я надіслав нагадування щодо цього першого запиту, а також з десяток разів у різні дні намагався додзвонитися до кол-центру — безрезультатно», — розповідає аналітик «Чесно» Ігор Фещенко.

У 2022 році за позовом Міністерства юстиції України суд заборонив 16 проросійських політичних партій, зокрема, ОПЗЖ, Партію Шарія, Опозиційний блок, партію «Наші» Євгена Мураєва та інші. Наслідком такого рішення мав би стати перехід у власність держави майна та коштів заборонених політичних партій. 

Згідно із дослідженням Руху «Чесно», під конфіскацію підпадає понад 60 об'єктів нерухомості та півтора десятка автомобілів, які передовсім належать Комуністичній партії України. Кілька об'єктів належать також Соціалістичні партії України (в останні роки підконтрольна колаборанту Іллі Киві), а також Прогресивній соціалістичній партії України Наталії Вітренко.

«З моменту заборони перших проросійських партій минуло вже понад шість місяців, тому можна було б очікувати певних проміжних результатів із конфіскацією їхніх коштів та майна. Власне, задля цього ми і надіслали цей запит, але з якихось причин у Мін’юсті вирішили його ігнорувати», — вважає Фещенко. 

На думку аналітика Руху «Чесно», у зв'язку із загальною ситуацією в країні та із завантаженістю чиновників можна було б зрозуміти певні затримки, але толерувати повне ігнорування недоречно. 

«Тому я звернувся зі скаргою до Уповноваженого з прав людини», — додає Ігор Фещенко.

Нагадаємо, на розгляді у парламенті перебуває низка законопроєктів щодо відкликання представників заборонених партій із місцевих рад. Також у Верховній Раді збирають підписи, щоб у сесійній залі розглянути законодавчі ініціативи, спрямовані зокрема і на позбавлення мандатів народних депутатів від ОПЗЖ.

Колаж: www.chesno.org 

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду