У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»

У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»

15:41,
9 Грудня 2022
3485

У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»

15:41,
9 Грудня 2022
3485
У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»
У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»
8 грудня у Києві розпочав роботу безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна».

У фокусі уваги нового центру – турбота про жінок та дівчат, їхнє фізичне та психологічне відновлення, розкриття творчого потенціалу. «Вільна» пропонує низку активностей для цікавого дозвілля, активної соціалізації, нових можливостей кар’єрного розвитку. Простір забезпечений електроенергією, тож жінки можуть приходити сюди працювати, вчитися або займатися іншими важливими справами.

Проєкт запустила ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансування Великої Британії.

Адреса простору «Вільна» у Києві: вул. Антоновича, 33-В, БЦ «Махім», 6 поверх, офіс 18. 

Графік роботи: середа – неділя, з 11:00 до 20:00

Простір «Вільна» в Києві – перший в мережі, яка охопить найбільші українські міста. У грудні очікується відкриття таких центрів в Ірпені, Львові, Ужгороді, Сумах, Чернівцях, Дніпрі, Одесі, Харкові та Херсоні.

Хайме Надаль, представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, зазначив:

«Уже багато років ми разом з партнерами і представниками уряду на місцевому та регіональному рівні розвиваємо сервіси підтримки жінок. Сьогодні через війну в Україні життя мільйонів жінок зруйновано. А внутрішньо переміщеним особам дуже непросто починати все з чистого аркуша. Ми створили простір "Вільна", щоб будь-яка жінка або дівчина мала для себе безпечну зону, місце, щоб перепочити від турбот, відбудувати своє життя і бути щасливою знову».

Відкриття простору «Вільна» відвідали начальниця управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики Тетяна Гузенко, керівниця Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Тетяна Зотова та Наталія Ібрагімова, керівниця Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У виступах вони підкреслили важливість сервісів для жінок і дівчат, які через війну стали ще більш вразливими і потребують підтримки.

Ольга Веселовська та Анастасія Ляднева, директорки ГО «Інноваційні соціальні рішення», зазначили:

«За підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні ми вже десять років запускаємо сервіси для жінок. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, мережі притулків, денних центрів, кризових кімнат – дуже важлива частина нашої роботи. Ми плануємо розвивати й інші сервіси, які допоможуть українкам віднайти себе, втілити свої ідеї та реалізуватися».

«Вільна» – це безпечний простір, де кожну жінку і дівчину, що перебуває у складній життєвій ситуації, вислухають і зрозуміють. Адміністраторка, психологиня та соціальна працівниця завжди готові проконсультувати жінок та надати інформацію щодо доступних сервісів підтримки. У календарі заходів простору «Вільна» заплановані групові та індивідуальні сесії з психологом, кар’єрні сесії, зустрічі з експертками у сфері здоров’я тощо.

Після офіційної частини гості простору змогли взяти участь у майстер-класі з малювання та більше дізнатися про послуги і майбутні заходи.

Ініціатива реалізується в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Данії, підтримки американського народу (USAID), а також CERF та Ukraine Humanitarian Fund. 

Фото: Сергій Міненко

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду