Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На «Прайдхаб» у Харкові напали тричі за тиждень
З 4 вересня, початку «Прайд-тижня» в Харкові, один за одним скоєно три акти вандалізму, розповіла «Детектору медіа» співорганізаторка «ХарківПрайду» Анна Шаригіна.
«У перший день намалювали хрест (мабуть, так виглядає віра в думках цих людей). Наступного разу закидали яйцями, а людина з чоловічими геніталіями на камеру помочилася в баночку, потім виливала сечу нам на двері. Потім нам написали: "Це тільки початок, з Прайдом!"», — пояснила вона.
У ніч на 7 вересня в будівлі «Прайдхабу» розбили вікно.
Щодо всіх трьох випадків активісти «ХарківПрайду» звернулися в поліцію і написали окремі заяви. На місце подій приїздила патрульна поліція і слідча група. Їм надали відеозаписи з камер спостереження й інші відомості.
За словами Анни Шаригіної, відповідальності за скоєне на час публікації не взяла жодна організація. Однак деякі націоналістичні організації оприлюднили світлини будівлі хабу після нападів, називаючи ком'юніті-центр «розсадником збочень».
Цього року заходи на підтримку ЛГБТ-спільноти вже відбулися в Києві, Херсоні, Одесі, а також плануються в Запоріжжі. Фінальний захід «ХарківПрайду» анонсований на 13 вересня.
В Одесі 30 серпня спалахнули сутички між учасниками фестивалю та його противниками. Міжнародна спільнота засудила напади на ЛГБТ-спільноту та закликала поліцію розслідувати інциденти й ретельніше працювати над безпекою активістів.
З таким опором прайд-рух в Україні ще не стикався — зазначив Борис Грачов, керівник проєкту з розбудови національних параюридичних мереж ГО «Альянс.Глобал». Він розповів, що раніше групи противників ЛГБТ-спільноти були неорганізовані, а зараз координацію на себе взяла організація «Традиція і порядок». «Впевнений, що надалі ситуація буде погіршуватися. До цього в країні не було такої організованої й ієрархічної структури, фактично одним із завдань якої є протистояння ЛГБТ в Україні. А зараз вона є. Тому, думаю, на автопрайді, який буде в харкові, і прайді в Запоріжжі ми побачимо зовсім інший рівень насилля, неспівставний з тим, що було до цього», — резюмував він.
Нагадаємо, у червні 2020 року ГО «КиївПрайд» провела перший в історії українського прайд-руху Марш рівності онлайн.
Мережа громадських організацій презентувала перший у світі інтерактивний онлайн-музей прийняття ЛГБТ-людей.
Також ГО «КиївПрайд» оголосила про вакансію директора або директорки.