Правозахисники розкритикували законопроєкт про штрафи за ЛГБТ-пропаганду
Правозахисники розкритикували законопроєкт про штрафи за ЛГБТ-пропаганду
Як повідомляють «Мережі параюристів», вони попросили представників влади надати правову оцінку та публічно прокоментувати зареєстрований у парламенті проєкт Закону №3917 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму.
Ініціатори законопроєкту — нардеп і нардепка фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу та Олена Лис. Його текст на сайті парламенту наразі не доступний.
Скриншоти законопроєкту оприлюднила директорка ГО «Когорта» Анастасія Єва Домані. Згідно з ними, адмінвідповідальність хочуть передбачити за «пропаганду», «що може негативно вплинути на фізичне та психічне здоров'я, моральний чи духовний стан і розвиток людини».
Пропонуються штрафи:
- для фізичних осіб — 17 тис. грн, юросіб — на 51 тис. грн;
- за «публічну демонстрацію способу життя» одностатевих пар — 85 тис. грн;
- для службовців і посадовців, які сприяють пропагуванню — 136 тис. грн.
«Вищезгаданий законопроєкт внесений на розгляд двома нардепами з Буковини. На жаль, Буковина в останні роки зарекомендувала себе в якості форпосту печерної гомофобії. Саме в Чернівцях міська рада намагалась заборонити будь-які ЛГБТ-події. Рішення міської ради визнано протиправним та дискримінаційним через суд. Те, що не вдалося реалізувати на міському рівні, зараз намагаються протягнути на національному рівні. Це, в свою чергу, повертає нас до питання про термінову необхідність прийняття антидискримінаційних законів щодо ЛГБТ-спільноти, які б унеможливили внесення подібних ініціатив в майбутньому», — йдеться в дописі «Мереж параюристів» у фейсбуці.
Правозахисники переконані: законопроєкт №3917 — це «черговий відкат у минуле», який суперечить зобов’язанням, які Україна взяла на себе перед ЄС.
Правники розповідають, що схожі спроби почалися ще в 2011 році: «Що цікаво, тексти та формулювання перших законопроєктів були майже як під кальку списані з аналогічних російських законопроєктів. Ми бачимо, до яких жахаючих наслідків призводить в сусідніх країнах недотримання та звуження прав людини разом з цензурою, зокрема, в Російській Федерації та Білорусі».
«Мережа параюристів» працює в рамках проєкту ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ». У червні організація зверталася до Омбудсмана, Нацради з питань телебачення та поліції щодо випадку гомофобії та розпалювання ворожнечі в ефірі каналу «КРТ». Наразі юристи не отримали жодної відповіді. На каналі «Детектору медіа» пообіцяли надати коментар, однак подальші спроби вийти на зв'язок представники «КРТ» проігнорували.